Andrzej Duda: polskie rolnictwo wymaga wsparcia państwa

2017-11-22, 15:29

Andrzej Duda: polskie rolnictwo wymaga wsparcia państwa
Prezydent powiedział, że do wsparcia rolników dołączyło się również polskie państwo. Foto: PAP/Jacek Turczyk

Prezydent powiedział, że kwestie związane z obszarami wiejskimi i z prawami rolników powinny być opisane w nowej konstytucji. Andrzej Duda wziął udział w konferencji "Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o polskiej wsi".

Posłuchaj

Andrzej Duda: zauważamy postęp w rozwoju polskich wsi (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Powiązany Artykuł

asf free 1200.JPG
ASF już pod Warszawą. Dwa nowe przypadki wirusa

Andrzej Duda powiedział, że po zapaści polskiej wsi w latach 90. dziś możemy mówić o olbrzymim postępie. Wciąż jednak jest wiele obszarów, w których nasze rolnictwo potrzebuje wszechstronnego wsparcia ze strony państwa. Prezydent zauważył, że postęp na polskiej wsi zawdzięczamy między innymi dopłatom bezpośrednim i funduszom strukturalnym z Unii Europejskiej. Zaznaczył, że do tego wsparcia dołączyło się również polskie państwo, między innymi dzięki programowi 500 plus, bo większość rodzin wielodzietnych to rodziny wiejskie.

Konferencja "Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o polskiej wsi" w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie to kolejne wydarzenie w ramach kampanii społeczno-informacyjnej przed planowanym referendum, dotyczącym nowej ustawie zasadniczej. 

Kampania prowadzona jest od kilku tygodni. Pełnomocnik prezydenta do spraw referendum, minister Paweł Mucha, spotyka się w różnych miejscach w Polsce z osobami zainteresowanymi tematem referendum. Po Rzeszowie, Kielcach, Poznaniu i Toruniu przyszedł czas na Warszawę. "To będzie spotkanie, na które zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli środowisk związanych z polską wsią, nie tylko samorządowców, ale także ekspertów"- mówił kilka dni temu Paweł Mucha.


Powiązany Artykuł

Duda 1200.jpg
Andrzej Duda o "ubeckich metodach" Antoniego Macierewicza. "Konieczna jest pilna naprawa relacji na linii BBN-MON"

Minister powiedział, że referendum w sprawie zmian w Konstytucji prawdopodobnie będzie dwudniowe. Jak mówił, niewykluczone, że odbędzie się 10 i 11 listopada przyszłego roku. Minister Paweł Mucha podkreślił, że do tej pory skuteczne pod względem frekwencyjnym było referendum w sprawie wejścia do Unii Europejskiej, które trwało dwa dni. Dlatego prezydentowi zależy, by i w tym przypadku było tak samo. Pytania do referendum zostaną sformułowane po prowadzonych obecnie konsultacjach. W ostatecznej wersji mamy je poznać przed wakacjami 2018 roku. 

abi

Polecane

Wróć do strony głównej