X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Zarażeni wirusem HIV mogą podróżować po Chinach

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2010 06:42
Chińskie władze zniosły obowiązujący przez ponad dwie dekady zakaz podróży do Chin dla osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS. Pekin ogłosił swą decyzję na kilka dni przez rozpoczęciem EXPO w Szanghaju, które mają odwiedzić miliony obcokrajowców.
Audio

Na stronie internetowej Rady Państwowej poinformowano, że nowelizację odpowiednich przepisów dotyczących warunków przyjazdu do Chin obcokrajowców przyjęto 19 kwietnia. Nowe prawo zaczęło obowiązywać z dniem przyjęcia nowelizacji. Od teraz o chińską wizę starać się mogą osoby zakażone wirusem HIV i chore na AIDS.

Przez ponad dwie dekady w Państwie Środka obowiązywały przepisy zabraniające nosicielom wirusa HIV przyjazdu do Chin. W przeszłości zdarzały się sytuacje, kiedy wiz odmawiano przedstawicielom zagranicznych organizacji pozarządowych działających na rzecz osób zakażonych, którzy sami także byli nosicielami wirusa.

Decyzję chińskich władz z zadowoleniem przyjął sekretarz generalny ONZ Ban Ki Moon. Ograniczenia w podróżowaniu zagranicznych turystów będących nosicielami wirusa HIV 1 stycznia tego roku zniosły Stany Zjednoczone oraz Korea Południowa.

rk,Tomasz Sajewicz,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"DGP": szyfrant Zielonka chińskim agentem?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2009 06:38
Najpoważniejsza hipoteza dotycząca zniknięcia szyfranta chorążego Stefana Zielonki zakłada jego zdradę i wieloletnią współpracę z chińskim wywiadem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skazany za narażenie na zakażanie HIV zatrzymany

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2010 15:59
W Niemczech zatrzymano poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania Tomasza S., którego Sąd Rejonowy w Kielcach skazał za świadome narażenie czterech partnerów seksualnych na zakażanie wirusem HIV na dwa lata i trzy miesiące więzienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowa strona w stosunkach chińsko-francuskich"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2010 07:43
Wobec braku konstruktywnego dialogu z Iranem w sprawie jego programu atomowego, zbliża się odpowiedni moment, aby nałożyć na Teheran nowe sankcje - powiedział w środę w Pekinie prezydent Francji Nicolas Sarkozy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

2 maja Dzień Flagi - nie tylko polskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2010 20:15
Wiele krajów, w tym Polska, obchodzi 2 maja Święto Flagi. Wśród nich są państwa skandynawskie, Stany Zjednoczone, Meksyk, Argentyna, Chiny, Litwa, Estonia, Ukraina i Rosja.
rozwiń zwiń