more_horiz
Wiadomości

Wyjątkowy koncert Leszka Długosza w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 23:59
21 maja w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się wyjątkowy koncert krakowskiego barda, kompozytora i literata - Leszka Długosza. Na zaproszenie artysty w koncercie brali udział: Halina Łabonarska (recytacje), Robert Kabara (skrzypce) i Kwartet Mozartowski im. Józefiny Duszek. W programie była wybrana poezja i muzyka Leszka Długosza.
Audio
  • Posłuchaj części koncertu Leszka Długosza (Jedynka)
Leszek Długosz
Leszek DługoszFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Artysta od wielu lat współpracuje z Polskim Radiem.  Wyrażając hołd dla twórczości Leszka Długosza, Zarząd Polskiego Radia w dn. 29 listopada 2017 r. wręczył Mu najwyższe radiowe odznaczenie - Honorowy Złoty Mikrofon Polskiego Radia.

Leszek Długosz - poeta, kompozytor, pianista. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, w latach 1964-1966 studiował na Wydziale Aktorskim w PWST w Krakowie. W 1964 r. związał się z kabaretem literackim „Piwnica pod Baranami”. Od 1978 r. występuje samodzielnie. Z własnymi recitalami występował w wielu miastach Polski, większości państw europejskich oraz w USA i Kanadzie, a także na Syberii.

Pierwszy tomik poezji "Lekcje rytmiki" wydał w Wydawnictwie Literackim w 1973 roku. Pod koniec lat 70. przebywał na stypendium artystycznym, ufundowanym przez rząd francuski, co zaowocowało wydaniem płyty w języku francuskim. Wydał do tej pory kilkanaście tomików poezji. Ostatni, jubileuszowy wybór wierszy zatytułowany "Ta chwila, ten blask lata cały", ukazał się w 2016 roku w Wydawnictwie Literackim. W tym samym roku ukazało się także drugie wydanie  wspomnień i refleksji Artysty o Piwnicy pod Baranami, zatytułowane "Pod Baranami, ten szczęsny czas".

22 maja o godzinie 23.05 koncert będzie retransmitowany przez radiową Jedynkę.

mat. promocyjne 

 

 

Zobacz więcej na temat: MUZYKA koncert Leszek Długosz

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także