X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Joanna Kopcińska: zapraszam do dalszej pracy nad rozwiązaniami dla osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 12:42
- Jeżeli zawieszenie protestu osób niepełnosprawnych stanie się faktem, będzie to dobra decyzja. Dziękuję za nią i zapraszam do dalszej pracy nad rozwiązaniami dla środowiska osób niepełnosprawnych - mówiła w niedzielę rzecznik rządu Joanna Kopcińska. 
Rzecznik rządu Joanna Kopcińska
Rzecznik rządu Joanna KopcińskaFoto: PAP/Rafał Guz

W niedzielę protestujący w Sejmie rodzice osób niepełnosprawnych poinformowali, że zawieszają swój protest. - Po 40 dniach zawieszamy protest w Sejmie; decyzja została podjęta jednomyślnie - powiedziała Iwona Hartwich. 

Do decyzji protestujących Kopcińska odniosła się w TVP Info. Jak mówiła, jeżeli zawieszenie protestu osób niepełnosprawnych "stanie się faktem, będzie to dobra decyzja". 

- Ja za nią dziękuję i zapraszam razem z moimi kolegami do dalszej pracy nad rozwiązaniami dla środowiska osób niepełnoprawnych, bo to o czym mówiliśmy, ta mapa drogowa budowy systemu wsparcia osób niepełnoprawnych i ich rodzin, przedstawiona przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego, jest tak naprawdę jednym z elementów zmiany systemu, której musimy dokonać, żeby Polska była jedna dla wszystkich; żeby zgodnie z zapisami konstytucji osoby niepełnosprawne w pewnych szczególnych sytuacjach miały szczególną opiekę państwa, a na co dzień czuły się równe, żeby nie dochodziło do wykluczenia - podkreśliła rzeczniczka rządu. 

czytaj więcej
protest rodziców 1200.jpg
Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów zawieszony. "Decyzja została podjęta jednomyślnie"

Dodała, że jeżeli osoby protestujące opuszczą budynek Sejmu, podejmą "słuszną decyzję", która - jak mówiła - "nie kończy dialogu, który chcemy prowadzić ze środowiskiem osób niepełnosprawnych i wtedy, kiedy państwo będą chcieli z nami dalej rozmawiać, my jesteśmy gotowi, bo ten dialog, ta rozmowa cały czas trwa". 

Kiedy spotkanie z przebywającymi w Sejmie?

Kopcińska odnosząc się do tej decyzji w TVP Info przypomniała, że w czwartek w Centrum Dialogu Społecznego w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie szefowej resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej z środowiskami osób niepełnosprawnych i - jak dodała - "bylibyśmy bardzo radzi, gdyby do tego dialogu, do tej rozmowy dołączyli państwo, którzy przebywają w Sejmie".

Pytana o to, czy znana jest data kolejnego spotkania odparła, że MRPiPS jest "resortem wiodącym, motywuje nas wszystkich do pracy". - Premier Morawiecki jest szczególnie wrażliwy na osoby, które potrzebują od państwa najwięcej pomocy. Jesteśmy gotowi dostosować się z terminem spotkania z przebywającymi w Sejmie - będzie to termin dla nich dogodny. Rozumiem, że chcą odpocząć, pobyć w swoim domu, ale te spotkania systematyczne w Centrum Dialogu cały czas sie odbywają i serdecznie na nie zapraszam - podkreśliła Kopcińska.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak