X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jan Śpiewak: Park Centralny wokół PKiN może być wizytówką stolicy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 13:29
Park Centralny wokół PKiN może być wizytówką miasta, wizytówką metropolii z XXI wieku - powiedział w poniedziałek prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak podczas konferencji na placu Defilad. Jak ocenił, obecnie jest to "miejsce nieludzkie".
Jan Śpiewak
Jan ŚpiewakFoto: Łukasz Celitan

- W Warszawie, w centrum miasta, możemy sobie zafundować prezent na 100-lecie niepodległości Polski, prezent od warszawiaków dla wszystkich Polaków - wielki Park Centralny, który otoczy Pałac Kultury, który będzie zielonym klimatyzatorem, zielonym oczyszczaczem powietrza, który pozwoli mieszkańcom Warszawy na odpoczynek, rekreację i pozwoli im po prostu odetchnąć w centrum miasta - przekonywał Śpiewak.

41d6bf00-733e-4a27-9f97-5fd5dcd4224e.jpg
Warszawa: ogromny park otoczy Pałac Kultury? "To podobałoby się mieszkańcom"

Jak ocenił, od 25 lat władze Warszawy nie potrafią z tym miejscem nic zrobić. "Potrafiły jedynie oddać działki mafii reprywatyzacyjnej. Tutaj zaczęła się afera reprywatyzacyjna. Za naszymi plecami miały wyrosnąć wieżowce, które miała wybudować najprawdopodobniej grupa przestępcza. Na to nie ma naszej zgody i nie ma zgody warszawiaków. Warszawiacy chcą, żeby miasto było tworzone i planowane z myślą o ich potrzebach, o ich interesach" - oświadczył Śpiewak.

Prezes WMW ocenił, że obecnie pl. Defilad to "miejsce nieludzkie", gdzie dominuje beton. Śpiewak pokazał również termometr, na którym o godz. 11 było na placu Defilad 40 st. C. - Ludzie chowają się w cieniu, straszy dworzec marszrutek jak w Azji Centralnej, jak w jakiejś republice radzieckiej, a to miejsce może być wizytówką nas, miasta, wizytówką metropolii z XXI wieku - powiedział.

Dodał, że utworzenie Parku Centralnego wokół PKiN to pierwszy punkt programu wyborczego WMW. - Na pewno zrobimy wszystko, aby ten projekt zrealizować - mówił prezes WMW. Jak ocenił, potrzeba na to dwóch, trzech lat. Śpiewak mówił również, że chce, aby odbyły się konsultacje z mieszkańcami stolicy w sprawie Parku Centralnego oraz międzynarodowy konkurs architektoniczny na zagospodarowanie tego terenu.

Zaapelował również do kandydatów na urząd prezydenta stolicy: Rafała Trzaskowskiego (PO i Nowoczesna) i Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), aby poparli pomysł utworzenia Parku Centralnego.

Przedstawiciele WMW ocenili, że koszt tego parku mógłby wynosić ok. 35 mln zł, a utworzenie terenów zielonych wpłynie na wzrost wartości nieruchomości w okolicy. Ponadto - wskazywali - podczas spacerów ornitologicznych okazało się, że na placu Defilad gniazduje szereg zagrożonych gatunków ptaków.

Śpiewak zapytany, czy zamierza kandydować na urząd prezydenta stolicy, odpowiedział, że "wszystko wskazuje na to, że będę startować na prezydenta Warszawy, ale decyzji oficjalnej jeszcze nie ma". Dodał, że wciąż trwają rozmowy z potencjalnymi partnerami, którzy mieliby go poprzeć. Wśród nich są m.in. Partia Razem czy ruch Kukiz'15. - Dyskusja nie jest łatwa z niektórymi z nich, ale liczę na to, że uda się osiągnąć porozumienie - mówił.

rr


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak