X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia: leki na receptę dla niepełnosprawnych będą dostępne również online

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 15:00
Osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności będą mogły kupować przez internet leki wystawiane na receptę. Zakłada to nowelizacja ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński wyjaśnił podczas spotkania z dziennikarzami w środę, że będzie to możliwe tylko w przypadku przepisania przez lekarza lub pielęgniarkę leku na e-receptę. - W ten sposób wychodzimy naprzeciw problemom osób niepełnosprawnych – powiedział. Wskazał, że osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności nie będą musiały udawać się do apteki. Zamówią lek na receptę przez internet, a kurier dostarczy go im do domu. Podkreślił, że zgodnie z przepisami, realizacja e-recepty przez internet będzie możliwa tylko w aptekach w Polsce.

Cieszyński odpowiadając na obawy wyrażane przez środowiska aptekarskie, że sprzedaż internetowa leków niesie wiele zagrożeń, w tym m.in. związanych z wywozem leków za granicę wskazał, że dzięki systemowi obsługującemu e-recepty wszystkie dane związane z zakupem leków są dostępne. - Można łatwo sprawdzić, jaki lekarz przepisuje ile leków, która apteka sprzedaje duże ilości lekarstw jednej osobie itd. – powiedział.

Wiceminister zdrowia zapewnił, że sprawy związane z dystrybucją, przewożeniem i przechowywaniem leków będą uregulowane przez rozporządzenia.

Pytany, dlaczego system sprzedaży leków na e-recepty nie zostanie rozszerzony na wszystkich pacjentów, odpowiedział, że obecny system nie jest przygotowany na taką zmianę. 

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa lista refundowanych leków. Wśród nich najdroższy na świecie

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 18:25
Soliris, uznawany za jeden z najdroższych leków świata, znalazł się na obowiązującej od poniedziałku nowej liście refundacyjnej. Lek jest refundowany w leczeniu atypowego zespołu hemolityczno-mocznicowego oraz nocnej napadowej hemoglobinurii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: priorytetem m.in. skrócenie kolejek i poprawa dostępu do specjalistów

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 12:35
- Naszym priorytetem w najbliższym czasie jest skrócenie kolejek i poprawa dostępu do specjalistów – powiedział w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski. Na leczenie przekazanych ma zostać dodatkowe 1,5 mld zł.
rozwiń zwiń