Grecja: pierwszy pozew w sprawie ukarania odpowiedzialnych za tragedię w Attyce

Do greckiej prokuratury trafił pierwszy pozew w sprawie ukarania odpowiedzialnych za tragedię w Attyce. Z kolei w mediach społecznościowych pojawiły się dziesiątki krytycznych wpisów na temat porannej wizyty premiera w Mati. Aleksis Tsipras przybył tam tydzień po tym, jak żywioł spustoszył okolicę.

2018-07-30, 15:57

Grecja: pierwszy pozew w sprawie ukarania odpowiedzialnych za tragedię w Attyce
W pożarach w Grecji zginęło ponad 90 osób. Foto: PAP/EPA/YANNIS KOLESIDIS

Posłuchaj

Grecja: pierwszy pozew ws. tragedii w Attyce. Z Aten Beata Kukiel-Vraila (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Pierwszy pozew złożył emerytowany oficer greckiej marynarki wojennej. Domaga się w nim między innymi zbadania, czy nie doszło do zabójstwa. Wskazuje na brak nakazu ewakuacji Mati. W tym tygodniu pozwy przeciwko władzom ma złożyć około dwudziestu innych osób, które w pożarach we wschodniej Attyce straciły bliskich.

Tymczasem wielu Greków jest oburzonych poranną wizytą Aleksisa Tsiprasa w Mati. Podkreślają, że premier przybył na miejsce tragedii z tygodniowym opóźnieniem i po kryjomu. Odbyło się to bowiem bez uprzedzenia, wcześnie ran, a wizyta trwała niecałą godzinę. Mieszkańcy Mati, którzy dowiedzieli się z mediów o wizycie szefa rządu twierdzą, że po takim czasie nie ma już to dla nich znaczenia i niczego nie zmienia.

W pożarach w Grecji zginęło ponad 90 osób. 25 uważa się za zaginione. Trwają ich poszukiwania.

mr

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej