X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

ONZ: ponad 1500 migrantów zginęło w tym roku na Morzu Śródziemnym

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 21:20
Uchodźcy i migranci tracili życie próbując przeprawić się przez Morze Śródziemne do Europy w pierwszych siedmiu miesiącach tego roku - poinformowało w piątek Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Biuro wyjaśniło, że około 850 osób zginęło w czerwcu i w lipcu. W oświadczeniu uściślono, że wskaźnik zgonów jest bardzo wysoki, a liczba migrantów i uchodźców przybywających na europejskie wybrzeża znacznie spadła w porównaniu z poprzednimi latami.

Według informacji organu ONZ od początku roku do Europy przez Morze Śródziemne przedostało się około 60 tysięcy migrantów. To o 50 procent mniej, niż w tym samym okresie w 2017 roku.

- UNHCR wzywa władze państw na tych szlakach tranzytowych do podjęcia wszelkich niezbędnych środków w celu likwidacji sieci przemytniczych - powiedział Vincent Cochetel, specjalny wysłannik UNHCR do spraw Morza Śródziemnego.

Według UNHCR najwięcej migrantów przybyło do Hiszpanii, która przyjęła ok. 23,5 tys. uchodźców. Wcześniej rolę lidera pełniły Włochy, które jednak w ostatnich dwóch miesiącach zdecydowały się zamknąć swoje porty dla statków z migrantami.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afrykańscy migranci ciągną do Hiszpanii. Skąd taka aktywność?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 16:41
- Jednym z powodów, dla których migranci usiłują się przedostać na Półwysep Iberyjski, jest dobra pogoda, która umożliwia im przepłynięcie Cieśniny Gibraltarskiej - mówi w audycji "Temat dnia" Ewa Wysock, była korespondentka Polskiego Radia w Hiszpanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: Bawaria otwiera centra tranzytowe

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 11:04
Od dzisiaj w Bawarii zaczynają funkcjonować pierwsze "Centra tranzytowe", w których będą umieszczani imigranci ubiegający się o azyl. Ten autorski pomysł federalnego szefa MSW Horsta Seehofera jest ostro krytykowany przez opozycję, humanitarne organizacje pozarządowe oraz niemieckie kościoły.
rozwiń zwiń