more_horiz
Wiadomości

CBA w Przewozach Regionalnych. Kontrola m.in. przetargów

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 08:42
Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje jeden z oddziałów Przewozów Regionalnych. Sprawdzane są m.in. przetargi i zamówienia z lat 2015-17 na dostawy części zamiennych i naprawy taboru kolejowego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że taka kontrola trwa. Dodał, że funkcjonariusze departamentu kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego podjęli działania w Przewozach Regionalnych pod koniec czerwca.

- Kontrolowane są procedur podejmowania decyzji przy rozporządzaniu mieniem spółki przy umowach na wybrane usługi i dostawy zlecane przez Przewozy Regionalne - powiedział Kaczorek.

Zaznaczył, że agenci CBA mają trzy miesiące na zakończenie kontroli - do 26 grudnia, jednak zgodnie z ustawą, szef Biura w uzasadnionych przypadkach może przedłużyć ją - maksymalnie do sześciu miesięcy.

Rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych Dominik Lebda powiedział w piątek, że firma nie komentuje sprawy.

Według informacji, funkcjonariusze CBA sprawdzają Pomorski Oddział PR z siedzibą w Gdyni, a analizowana jest dokumentacja dotycząca zasad zakupów w spółce oraz zamówień udzielanych w latach 2015-17 na dostawy części zamiennych oraz na usługi naprawy taboru kolejowego.

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak