more_horiz
Wiadomości

Jesienna aura w weekend. Chłodno i deszczowo

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 11:16
Przed nami chłodny weekend, arktyczne powietrze wleje się do Polski. Sobota pochmurna i deszczowa. Przewidywane są burze i dość silny wiatr. Temperatura spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza. W niedzielę miejscowe przejasnienia i umiarkowane opady deszczu, wciąż chłodno.
Jesienna aura
Jesienna auraFoto: Shutterstock

Jak podaje IMGW, Europa północna oraz częściowo wschodnia i środkowa są w zasięgu rozległego niżu znad Morza Norweskiego. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują wyże. Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki, związanej z pogłębiającym się niżem, którego ośrodek wędruje wzdłuż zachodniego wybrzeża Norwegii. Z zachodu napływa znacznie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosnąć.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, na północy i wschodzie okresami duże. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju i na północnym zachodzie, przelotne opady deszczu, a na wybrzeżu i Pomorzu także burze. W Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 15 st. na wschodzie do 18 st. na południowym zachodzie. Chłodniej na Podhalu 12 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, na Pomorzu do 70 km/h, w pasie nadmorskim okresami silny 30-45 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na Pomorzu i wybrzeżu, a początkowo także na południowym wschodzie zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Na wschodnim wybrzeżu lokalne burze. Temperatura minimalna od 6 st. do 9 st., chłodniej na Podhalu od 4 st. do 6 st., a cieplej na wybrzeżu: od 10 st. do 12 st. Wiatr umiarkowany, na północy, porywisty, na wybrzeżu także silny 30-40 km/h, w porywach początkowo do 80 km/h, przeważnie południowo zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W niedzielę na wschodzie zachmurzenie umiarkowane i miejscami niewielki, przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, od południowego-zachodu stopniowo wzrastające do dużego aż do wystąpienia opadów deszczu. Na Przedgórzu Sudeckim może spaść do 10 mm deszczu. Na wybrzeżu miejscami burze, prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14 st. do 17 st., chłodniej na Pogórzu Karpackim od 12 st. do 14 st. Wiatr umiarkowany, na północy i wschodzie porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu wiatr dość silny i silny 30-40 km/h, w porywach do 70 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 17 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z możliwością słabych przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna około 9 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 17 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Sprawdź pogodę na weekend

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 09:34
Jak poinformował IMGW, Europa południowo-wschodnia, częściowo środkowa oraz Wyspy Brytyjskie i południowa Skandynawia znajdą się w zasięgu układów niskiego ciśnienia. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują wyże.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To ostatnie ciepłe dni. Nadchodzi jesienne oziębienie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 11:30
Niż, który uderzy w Polskę od strony morza Północnego sprawi, że najpierw zachód, a potem reszta Polski znajdzie się w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Polskę czeka załamanie pogody. Być może to ostatnie, słoneczne dni przed jesnienną szarugą.
rozwiń zwiń