X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szefowie armii wszystkich krajów członkowskich NATO w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 06:47
Wzmocnienie gotowości bojowej NATO to główny temat rozmów wojskowych dowódców Sojuszu w Warszawie. Do polskiej stolicy przyjechali szefowie armii wszystkich 29 krajów członkowskich NATO. Przez cały dzień będą rozmawiać o najważniejszych sprawach związanych z bezpieczeństwem, w tym o szczegółach ustaleń niedawnego szczytu Sojuszu w Brukseli.
Audio
  • Obrady NATO w Warszawie. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Oficjalne powitanie delegacji NATO na Zamku Królewskim w Warszawie
Oficjalne powitanie delegacji NATO na Zamku Królewskim w WarszawieFoto: PAP/Jacek Turczyk

Wojskowi dowódcy zostali wczoraj powitani i ugoszczeni przez polskich gospodarzy spotkania. Sobota to dzień obrad. Dowódcy mają zastanawiać się nad szczegółowymi rozwiązaniami w sprawach o których w lipcu w Brukseli zdecydowali przywódcy krajów członkowskich.

Głównym tematem obrad jest strategia 4x30. Zakłada ona zwiększenie gotowości bojowej wojsk Sojuszu. Dowódcy będą też rozmawiać o jeszcze ściślejszej niż dotąd współpracy z Unią Europejską. Chodzi nie tylko o wspólny udział w misjach przeciwko przemytnikom ludzi na Morzu Śródziemnym, ale także o wspólną poprawę dróg czy mostów, aby mogły nimi poruszać się ciężkie, wojskowe kolumny. Specjaliści z NATO przygotowują teraz specjalną mapę, aby zorientować się, w których krajach jest najwięcej do poprawy.

Polscy gospodarze spotkania chcą też rozmawiać o sytuacji bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO czyli m.in. w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Komitet Wojskowy jest najwyższym organem wojskowym NATO. Składa się z dowódców wszystkich 29 krajów członkowskich Sojuszu. Spotyka się dwa razy do roku w kwaterze głównej NATO w Brukseli i raz do roku na posiedzeniu wyjazdowym w jednym z państw członkowskich.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON: obrady w Warszawie potwierdzają pozycję Polski w NATO

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 17:47
Kwestie związane z podnoszeniem gotowości, realizacja wspólnych ćwiczeń, problemy dotyczące modernizacji. To najważniejsze tematy, jakie omówią w Warszawie delegaci Komitetu Wojskowego NATO.
rozwiń zwiń