X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory, wizyta w Niemczech, nowe technologie. Specjalny wywiad prezydenta dla portalu PolskieRadio24.pl

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 18:05
Pierwszy wywiad prezydenta po wyborach samorządowych. Andrzej Duda w rozmowie z redaktorem naczelnym portalu PolskieRadio24.pl Piotrem Chęcińskim skomentował frekwencję i przebieg kampanii. W rozmowie pojawił się wątek wizyty w Niemczech i Nord Stream 2. W drugiej części rozmowy prezydent docenił polskie zaangażowanie w technologie kosmiczne, w związku z otwartą w Pałacu Prezydenckim wystawą z cyklu "Technologie Przyszłości". 
Prezydent Andrzej Duda i Piotr Chęciński
Prezydent Andrzej Duda i Piotr ChęcińskiFoto: PR

- To bardzo dobrze, że coraz więcej Polaków podejmuje obywatelską decyzję o wyborze swoich przedstawicieli. Tym, którzy zostali wybrali gratuluję i cieszę się, że wszystko odbyło się spokojnie. Liczę, że odsetek chodzących na wybory będzie wzrastał. Będzie to jasne wskazanie, że stajemy się społeczeństwem coraz bardziej dojrzałym, nasza demokracja się umacnia, a ludzie rozumieją, że ich decyzja jest ważna i przekłada się na bieżące życie - powiedział prezydent. 

Andrzej Duda przypomniał, że internet coraz bardziej staje się narzędziem życia codziennego.- Trudno się dziwić, że kampanie wyborcze w coraz większym stopniu toczą się w internecie czy mediach społecznościowych. Zawsze namawiam do tego, żeby prowadzić kampanię i komunikować się z wyborcami w sposób kulturalny – pokreślił prezydent.Andrzej Duda mówił też o swojej wizycie w Niemczech i rozmowie nt. Nord Steram 2. - To będzie trudna rozmowa. Nord Stream 2 to inwestycja, która nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek rachunkiem ekonomicznym. To przedsięwzięcie o charakterze politycznym i strategicznym realizowana przede wszystkim przez Rosję. To, że Unia Europejska nie zablokowała tej inwestycji pokazuje, że sprawy europejskie zmierzają w złym kierunku - zwrócił uwagę prezydent. 

Prezydent podkreślił, że w rozwój technologii kosmicznej w Polsce angażują się młodzi ludzie. - To robi wrażenie, że mamy tych młodych tak mocno zaangażowanych. Mają sukcesy na arenie międzynarodowej. W kosmos zostało wysłanych już około 80 polskich urządzeń - zaznaczył prezydent.  

rs