more_horiz
Wiadomości

Donald i Melania Trump oficjalnie otwierają sezon przedświąteczny. Zobacz ich choinkę!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 14:33
Rozbłysło Narodowe Drzewko Świąteczne przed Białym Domem - to oficjalny początek sezonu świątecznego. ''Wesołych, wesołych świąt'' - życzył prezydent. Zobacz jak wygląda choinka Trumpów i poznaj 96-letnią tradycję. 
Donald i Melania Trumpowie kontują 96-letnią tradycję zapalania lampek na Narodowym Drzewku Świątecznym
Donald i Melania Trumpowie kontują 96-letnią tradycję zapalania lampek na Narodowym Drzewku ŚwiątecznymFoto: shutterstock.com

Donald i Melania Trump wzięli udział w tradycyjnej ceremonii zapalania lampek świątecznych przed Białym Domem. Prezydent, stojąc na podeście pod wielką choinką, złożył wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. Następnie zaczęło się wielkie odliczanie – ''dziesięć, dziewięć, osiem….''.  Kiedy się skończyło,  pierwsza dama nacisnęła specjalny guzika i włączyła oświetlenie Choinki Narodowej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Tonight, President Trump and First Lady Melania Trump lit the National Christmas Tree in President's Park on the Ellipse!

Post udostępniony przez The White House (@whitehouse)

Prawie 100-letnia tradycja

Zwyczaj zapalania światełek na drzewku świątecznym przed Białym Domem zapoczątkował trzydziesty prezydent Stanów Zjednoczonych Calvin Coolidge w 1923 roku. Od tamtej pory, choinka stoi przed pałacem prezydenckim przez cały rok, a przed świętami jest dekorowana i rozświetlana.

Świerk rosnący przed Białym Domem nie jest tym samym, który ozdobił prezydent Coolidge w 1923 roku. Drzewa zmieniały się przez lata, niektóre zostały powalone przez wichurę, inne po prostu nie przyjmowały się i obumierały. Obecny, niebieski świerk posadzono w 2012 roku, mierzy prawie 15 metrów i trzeba przyznać, że robi wrażenie.

Od 1954 roku główne drzewko świąteczne otoczone jest 56 udekorowanymi choinkami, które tworzą tzw. ''ścieżkę pokoju''. Choinki symbolizują 50 stanów, 5 amerykańskich terytoriów zależnych i Dystrykt Kolumbii. Każde drzewko przystrajane jest unikatowymi ornamentami, przygotowywanymi przez artystów i dzieci z kraju i ze świata. Wydarzenie uświetniają występy zespołów muzycznych, które prezentują swój świąteczny repertuar. Ceremonia rozpoczyna ponad 3 tygodniowy sezon świąteczny. 

Narodowe Drzewko Świąteczne ma nawet swoje konto na Twitterze, na którym możemy zobaczyć, jak wygląda przebieg dekorowania choinki oraz podziwiać poszczególne ozdoby, które zawisły na drzewkach przed Białym Domem.

Choinka Narodowa będzie dostępna dla zwiedzających przez najbliższe kilka tygodni, a odwiedziny gości będą codziennie umilać najróżniejsze zespoły z całego kraju. 

Barbara Szczypiór

Zobacz także

Zobacz także