X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Paczka dla Bohatera". Bezinteresowna pomoc bez blasku fleszy

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 18:42
Weterani, kombatanci, bohaterowie. Często zbyt skromni, żeby pozwalać nazywać się w ten sposób. Wielu z tych, którzy walczyli o naszą wolność, żyje dziś w ogromnej biedzie i samotności. Jak im pomagać? Wiedzą to wolontariusze i organizatorzy stowarzyszenia "Paczka dla Bohatera". Po raz 8. bezinteresownie poświęcają swój czas i serca tym, którzy walczyli o wolną Polskę. Tym, którym ta przedświąteczna pomoc należy się szczególnie.

"Paczka dla Bohatera" to akcja charytatywna skierowana do wszystkich ludzi walczących o wolną Polskę - żołnierzy Września 1939, wszystkich frontów, walczących na Zachodzie, jak i na Wschodzie, organizacji bojowych, podziemia niepodległościowego oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny.

- My nie jesteśmy fundacją. Nikt u nas nie pracuje. Wszyscy są wolontariuszami. Po prostu pomagamy - mówi Tomasz Sawicki, były żołnierz i pomysłodawca całej akcji. - Ja mam tu wszystkich. "I z prawa, i z lewa", mam wierzących w kosmitów i w nie wiadomo co jeszcze. Wszyscy mogą pomóc - dodaje z uśmiechem organizator stowarzyszenia. 

Do akcji zgłosiło się ponad 500 wolontariuszy. Pomaga również Polonia w Holandii, w Niemczech i w Anglii. Jednak lista weteranów, którzy potrzebują wsparcia, z roku na rok się powiększa. Teraz jest to ponad 1700 osób. - Zdarza się, że kombatanci, jak tylko dostają od nas paczkę, od razu dzielą się jej zawartością ze swoimi ubogimi sąsiadami. To zawsze jest bardzo wzruszające. Staramy się pomagać wszystkim - tłumaczy Tomasz Sawicki. 

Co znajduje się w paczkach? Długoterminowa żywność, taka jak makarony czy kasze, dżemy, cukier, mąka, wędliny, również chemia gospodarcza, proszki do prania i środki czystości. Wolontariusze tłumaczą jednak, że paczka to przede wszystkim symbol, a w całej akcji najważniejsze są odwiedziny i czas spędzony z kombatantami. 

- My jesteśmy wdzięczni za paczkę, ale jeszcze bardziej jesteśmy wdzięczni za to, że pamiętacie, że robicie to wszystko - mówi Jerzy Józef Mindziukiewicz ps. JUR, uczestnik Powstania Warszawskiego. - Dzięki Wam, ta nasza starość jest milsza. Poświęcacie na to swój czas, co świadczy o Waszej dużej wrażliwości na nasze potrzeby. Samotność jest paskudną rzeczą - dziękuje wolontariuszom weteran. 

Stowarzyszenie "Paczka dla Bohatera" to inicjatywa przepełniona dobrem i bezinteresownością. Wolontariusze pytani podczas pakowania i kompletowania paczek o zmęczenie, bez zastanowienia odpowiadali, że jest to dobry wysiłek. Bo przecież pomoc jest dobra - podsumowywali z uśmiechem.

W działania stowarzyszenia można włączyć się nie tylko przed Bożym Narodzeniem, ale również podczas wakacji, ferii zimowych, czy przed Wielkanocą. Pomoc potrzebna jest przy zbiórkach żywności, pakowaniu paczek, zdobywaniu adresów, organizowaniu wyjazdów, ale przede wszystkim potrzebna jest obecność i pamięć o tych, którzy walczyli o wolną Polskę, a dziś bardzo potrzebują naszej pomocy. O tych bohaterach, którzy żyją jeszcze tuż obok nas.

jcz 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak