Rosja atakuje Charków. Dron uderzył w blok mieszkalny

Rosja zaatakowała Charków dronami - jeden uderzył w dziewięciopiętrowy wieżowiec. W akcji ratowniczej brali udział alpiniści. W obwodzie charkowskim i chersońskim w kilku miejscach wybuchły pożary, płonęły budynki mieszkalne.

2026-03-27, 08:33

Rosja atakuje Charków. Dron uderzył w blok mieszkalny
Rosyjski pocisk rakietowy trafił w budynek mieszkalny w Charkowie (7 marca 2026 r.) - zdjęcie ilustracyjne. Foto: Reuters

Rosja nocą zaatakowała wieżowiec

W nocy doszło do kolejnego ataku Rosji na cele cywilne w Ukrainie, w tym na miasto Charków. Mer miasta poinformował, że rosyjska rakieta wbiła się w blok mieszkalny w rejonie kijowskim w Charkowie. Następnie służby ratownicze doprecyzowały, że tego ataku dokonał dron. Trwają prace ratownicze.

Według Igora Terechowa, mera Charkowa, po ataku około 2 w nocy zgłoszono liczbę 6 poszkodowanych w wyniku bardzo ostrego stresu. Rano służby ratownicze poinformowały o 8 poszkodowanych. W wyniku ataku zniszczona została część wewnętrznej konstrukcji budynku i balkon.

Na miejscu pracowały służby ratownicze, w tym saperzy i ratownicy alpiniści, a także psychologowie. W Charkowie i w obwodzie charkowskim gaszono pożary także po innych atakach, w tym w miejscowościach Bałakija i we wsi Oskil w rejonie iziumskim, we wsiach Nowa Iwanówka i Wysznewe w rejonie łozowskim, a także w rejonach słobidzkim i kijowskim Charkowa.

Zdjęcia z akcji ratowniczych w Charkowie po nocnych atakach. Fot. DSNS Zdjęcia z akcji ratowniczych w Charkowie po nocnych atakach. Fot. DSNS

Rosjanie atakowali także obwód chersoński

W nocy Rosjanie zaatakowali także obwód chersoński. W wyniku ataku drona zapalił się samochód. Informacje o nocnych atakach Rosji na ukraińskie cele cywilne, do których dochodzi co noc, są obecnie gromadzone przez lokalne administracje i stopniowo publikowane w mediach.

Pożar samochodu w obwodzie chersońskim. Fot. DSNS Pożar samochodu w obwodzie chersońskim. (Fot. DSNS)
Czytaj także:

Źródło: IAR/t.me/ihor_terekhov/dsns_telegram/facebook.com/DSNSKHARKIV/inne

Polecane

Wróć do strony głównej