Niemcy: 11 obwodów wyborczych do dyspozycji
W Niemczech głos mogą oddać Polacy mieszkający lub czasowo przebywający w tym kraju. Warunkiem udziału w wyborach jest posiadanie zaświadczenia o prawie do głosowania lub uprzednia rejestracja w spisie wyborców.
2010-06-20, 07:25
Okręgowe komisje wyborcze działają w polskich placówkach dyplomatycznych - w ambasadzie w Berlinie, konsulatach generalnych w Kolonii, Monachium i Hamburgu oraz konsulacie honorowym w Stuttgarcie. W miejsce zlikwidowanego konsulatu w Lipsku komisję utworzono w tamtejszym Instytucie Polskim.
W Berlinie tym razem można głosować nie tylko w ambasadzie, ale również w Instytucie Polskim. Po raz pierwszy w historii polskich wyborów w Niemczech, Polacy mogą głosować również w konsulacie honorowym w Bremie, w siedzibie Polskiej Misji Katolickiej w Dortmundzie i w jednej ze szkół we Frankfurcie nad Menem.
W Niemczech głos mogą oddać Polacy mieszkający lub czasowo przebywający w tym kraju. Warunkiem udziału w wyborach jest posiadanie zaświadczenia o prawie do głosowania lub uprzednia rejestracja w spisie wyborców. Z tej drugiej możliwości skorzystało na terenie Niemiec ponad 19 tysięcy osób.
kh,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)
REKLAMA
REKLAMA