more_horiz
Wiadomości

Włochy: 15 osób zmarło w wyniku powikłań po grypie do początku sezonu zachorowań

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 06:36
15 osób zmarło we Włoszech w wyniku powikłań po grypie od początku sezonu zachorowań na jesieni - podał krajowy Instytut Zdrowia. Łącznie zanotowano 63 ciężkie przypadki. Dotyczą one chorych w wieku powyżej 65 lat. Zachorowało 2,2 miliona osób.
Na grypę we Włoszech zachorowało już 2,2 miliona osób.
Na grypę we Włoszech zachorowało już 2,2 miliona osób. Foto: Shutterstock

Instytut, który monitoruje przebieg obecnego sezonu grypowego poinformował, że w ostatnim tygodniu doszło do znacznego wzrostu liczby zachorowań i wkrótce dojdzie do jego szczytu.

W drugim tygodniu stycznia zanotowano ponad 430 tysięcy przypadków, o 100 tysięcy więcej niż w pierwszych dniach nowego roku.

Kierujący monitoringiem ekspert Antonino Bella powiedział, że w tym roku grypa jest mniej intensywna niż w poprzednich latach, co jego zdaniem wynika też z większej liczby osób zaszczepionych.

Zaznaczył jednak, że jest zbyt wcześnie na podsumowanie, bo wirusy grypy ulegają mutacji i są mało przewidywalne".

Ekspert zwrócił uwagę na wzrost zachorowań wśród seniorów. To w tej grupie wiekowej doszło do ciężkich przypadków i zgonów.

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina: w ostatnich tygodniach ponad 5 tys. zachorowań na odrę

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 09:06
Według danych resortu najwyższy odsetek chorych zarejestrowano w sąsiadującym z Polską obwodzie lwowskim oraz w obwodach winnickim i rówieńskim, zaś wśród chorych jest 2 042 dorosłych i 3 017 dzieci.
rozwiń zwiń