X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wojciech Ponikiewski: niosąc pomoc w ramach ONZ można zarobić. O tym będziemy mówić na Warsaw Humanitarian Expo

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 18:48
- Na pomocy innym krajom można zarobić. Dlatego na Międzynarodowych Targach Pomocy Humanitarnej i Rozwojowych będziemy informować, jak przy okazji niesienia pomocy w danych krajach prowadzić tam interesy. Także po to, by nasz wkład w tym zakresie był większy – powiedział w audycji "Więcej świata" Wojciech Ponikiewski, zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Audio
  • Organizacja w Polsce Międzynarodowych Targów Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej w kontekście biznesowym w ramach niesienia pomocy krajom rozwijającym się oraz relacje polsko-litewskie w kontekście wyborów samorządowych na Litwie (Więcej świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/memodji

Międzynarodowe Targi Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej – Warsaw Humanitarian Expo odbędą się w centrum wystawienniczym Nadarzynie. Wydarzeniu, które zaplanowano na 11-13 czerwca tego roku, patronuje prezydent Andrzej Duda. Będzie ono pierwszym tego rodzaju spotkaniem w Polsce. Dotychczasowe odbywały się m.in. w Nowym Jorku, Brukseli czy Londynie.

- To trochę ukrywana prawda, ale na pomocy innym krajom rzeczywiście można zarobić. Pomoc humanitarna, ale także rozwojowa, która dotyczy wspomagania rozwoju najuboższych państw na świecie, stanowi wart wiele miliardów dolarów rynek. Jest on reprezentowany przez organizacje powołane do niesienia wsparcia, jak m.in. WHO, UNICEF czy UNESCO. W tych organizacjach działają zespoły ludzi, którzy zajmują się zakupami na rzecz takich projektów w krajach rozwijających się czy dotkniętych kryzysami humanitarnymi. Organizują przetargi na towary czy usługi, ale w grę wchodzą tu także usługi IT, transportowe czy logistyczne. Niestety, w tych przetargach polskie firmy nie uczestniczą i to dzięki tym targom chcemy zmienić – powiedział Wojciech Ponikiewski.

Jak poinformował, w zeszłym roku Polska zajmowała 166 miejsce na 190 państw, które są członkami Organizacji Narodów Zjednoczonych. – Nasz wkład był niewielki. Wyniósł 0,01 procenta całej sumy zakupowej ONZ. To chcemy przełamać – zaznaczył.

Międzynarodowe Targi Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej odbędą się po to – jak podkreślił Wojciech Ponikiewski – by promować uczestnictwo naszego biznesu w przetargach organizowanych na rzecz pomocy humanitarnej i rozwojowej. – W ramach targów zostanie zorganizowana duża konferencja na temat odpowiedzialnego biznesu przy prowadzeniu akcji humanitarnych. Dlatego, że biznesmen, który ma ambicje, żeby prowadzić interesy na świecie, musi stosować się też do pewnych reguł. Musi znać pewne zasady, które w takim biznesie światowym są ważne. To m.in. społeczna odpowiedzialność biznesu czy nie zatrudnianie dzieci – dodał Wojciech Ponikiewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której była także mowa o relacjach polsko-litewskich w kontekście wyborów samorządowych na Litwie.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Wojciech Ponikiewski (zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Ekonomicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych), Kamil Zalewski (Polskie Radio), Jarosław Guzy (szef działu zagranicznego Polskiej Agencji Prasowej).

Data emisji: 4.03.2019

Godzina emisji: 17.25

bb/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak