X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Zbigniew Wodecki we wspomnieniach Haliny Frąckowiak. "Ta przyjaźń scalała nasze rodziny"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 15:55
Dwa lata temu, 22 maja 2017 roku, zmarł Zbigniew Wodecki. Jedna z najbardziej wyrazistych i najpopularniejszych postaci polskiej sceny muzycznej, piosenkarz, kompozytor, ale również wspaniały przyjaciel. Jakim człowiekiem był prywatnie? Jak zapamiętali go najbliżsi? O swoich wspomnieniach ze Zbigniewem Wodeckim dla portalu PolskieRadio24.pl opowiedziała Halina Frąckowiak.  

- Zbyszek był bardzo silną osobowością, dlatego został zapamiętany, jako osoba wciąż obecna. Miał w sobie coś bardzo szlachetnego, arystokratycznego. Pięknego, choć nie wyniosłego. Był ludzki, dla wszystkich bardzo serdeczny, wrażliwy na ludzkie życie. Spostrzegał to, co się działo z drugim człowiekiem - wspominała Halina Frąckowiak. 

Wokalistka i wieloletnia przyjaciółka Zbigniewa Wodeckiego powiedziała również, że bardzo chciałaby, żeby powstała ulica Jego imienia. - Pamięć o człowieku żyje w nas. I człowiek tak długo żyje, jak my o nim pamiętamy. Czyli naszym zadaniem jest robić wszystko, co tylko jest możliwe, dla tych, których nie ma - opowiadała artystka. 

Jak Zbigniew Wodecki pomagał swoim przyjaciołom? Co musieli mu wybaczać? Jak wyglądało codzienne życie piosenkarza?

Na drugą rocznicę śmierci artysty powstał klip do utworu "W Krakowie pada deszcz". - Poprosiłam Zbyszka, żeby dał mi jakąś muzykę, żeby skomponował coś dla mnie, na płytę. Otrzymałam od niego wielki prezent, piękny utwór. Pomyślałam, że teraz wszystko inne jest na drugim planie i teraz trzeba nagrać właśnie ten utwór. Zwróciłam się do Jacka Cygana, wieloletniego przyjaciela Zbyszka z prośbą, o napisanie słów, które byłyby moją rozmową z Nim. Kiedy je przeczytałam, wszystko pękło w środku - wspominała Halina Frąckowiak."Szanowni i Kochani Państwo ! 

22 maja przypada druga rocznica śmierci Zbyszka Wodeckiego, wybitnego Artysty - wokalisty, muzyka, kompozytora i instrumentalisty. Osoby o dużej inteligencji, poczuciu humoru i szlachetnym sercu. Kochaliśmy i Kochamy Zbyszka za tak wiele...  za Jego głos, Jego muzykę, grę na skrzypcach, fortepianie czy trąbce, ale też za Jego osobowość. Zbyszek był także moim Przyjacielem. Przeżyliśmy razem wiele koncertów i muzycznych nagrań. Wiele rozmów o sprawach ludzkich i problemach, które dotyczyły bardzo różnych sfer. Jakiś czas temu, gdy zbierałam materiał do mojej nowej płyty, poprosiłam Zbyszka, aby napisał dla mnie utwór.. Otrzymałam od Niego piękną muzykę.. Gdy dwa lata temu Zbyszek nagle i dla wszystkich nieoczekiwanie odszedł.......po pewnym czasie poprosiłam Jacka Cygana - Przyjaciela Zbyszka - aby napisał słowa do Zbyszka muzyki. Powstała piosenka "W Krakowie pada deszcz". Śpiewam i dedykuję tę piosenkę jako moją z Nim rozmowę...

Zbyszkowi "W Krakowie pada deszcz" - Halinka Frąckowiak"

Asia Czekajewska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trzecia rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 05:48
Był jedną z najbardziej wyrazistych i najpopularniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Jego głosu nie można było pomylić z żadnym innym. Ostatnia rozmowa z artystą w Polskim Radiu. Posłuchaj!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Niedźwiecki: Zbigniew Wodecki był bardzo inteligentnym człowiekiem i miał świetne poczucie humoru

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 10:45
To już dwa lata od kiedy nie ma z nami Zbigniewa Wodeckiego. Muzyka i wokalistę na antenie Trójki w rozmowie z Hirkiem Wroną wspominał Marek Niedźwiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Frąckowiak zapamiętała pierwszy wspólny koncert ze Zbigniewem Wodeckim

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 14:22
W środę (22.05) mija druga rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Słynnego wokalistę wspominała w "Muzycznej Jedynce" Halina Frąckowiak.
rozwiń zwiń