X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie jesteś sam". Polskie Radio włącza się w pomoc dla Stana Borysa

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 21:30
"Nie jesteś sam" - pod takim hasłem odbył się koncert charytatywny dla Stana Borysa. Wydarzenie transmitowane było na portalu PolskieRadio.pl i PolskieRadio24.pl. Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski podkreślił, że Stan Borys jest osobą wyjątkową nie tylko dla fanów, ale też dla słuchaczy Polskiego Radia.
Audio
  • Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski o Stanie Borysie (IAR)
  • Zakończył się koncert charytatywny dla Stana Borysa (IAR)
  • Zapis I części koncertu charytatywnego dla Stana Borysa (Jedynka)
  • Zapis II części koncertu charytatywnego dla Stana Borysa (Jedynka)

- To jest artysta, którego uwielbiamy i w Polskim Radiu, i na scenie. Wyjątkowa postać, nie tylko poprzez piękną muzykę i słowa, ale też poprzez charyzmatyczną osobowość. Choćby dla tych znaczących chwil, które muzyk dawał, Polskie Radio jest otwarte dla niego - podkreślił Andrzej Rogoyski. 

Artysta kilka miesięcy temu trafił do szpitala w wyniku udaru niedokrwiennego i wymaga specjalistycznego leczenia oraz kosztownej i długiej rehabilitacji.

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego wystąpiły gwiazdy polskiej estrady: Halina Frąckowiak, Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Izabela Trojanowska, Jerzy Grunwald, Andrzej i Jacek Zielińscy, Grzegorz Wilk, Olga Bończyk oraz Agata Dąbrowska. 

Wydarzenie organizowane przez Program 1 Polskiego Radia i Fundację Lex Nostra poprowadzili: Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Anna Popek. Kierownictwo muzyczne nad koncertem objął Ryszard Szwec.

Do akcji dołączyli również znani artyści plastycy, ofiarowując swoje dzieła na aukcję organizowaną przez portal ARTinfo. Do 19 czerwca można licytować dzieła między innymi Rafała Olbińskiego czy Krzysztofa Oraczewskiego, jak również obraz namalowany przez Marka Grechutę czy pejzaż wykonany przez Kazimierza Szemiotha - autora "Jaskółki" - jednego z najsłynniejszych utworów śpiewanych przez Stana Borysa.

Stan Borys - wokalista, kompozytor, aktor i poeta - kilka miesięcy temu trafił do szpitala w wyniku udaru niedokrwiennego. Przez kilka dni był na oddziale OIOM, ale nigdy nie stracił przytomności. Po kilkudniowej walce o życie okazało się, że muzyk jest częściowo sparaliżowany.

Dzięki systematycznej rehabilitacji, artyście udaje się odzyskiwać sprawność. Mimo iż są już postępy, niestety nadal występują deficyty związane z udarem, dlatego Stana Borysa czeka długa i kosztowna rehabilitacja. W leczenie zaangażowane są różne terapie rehabilitacyjne, poza systematyczną fizykoterapią, konieczna jest praca między innymi z logopedą i foniatrą.  

Wybitny muzyk odpowiedzialny jest za powstanie wielu znakomitych kompozycji. W całej swej karierze wydał lub współtworzył 12 albumów muzycznych. Utwory artysty są recytowane lub śpiewane przez kilka pokoleń odbiorców jego twórczości. Polskie Radio postanowiło zaangażować się w pomoc artyście, który od dziesięcioleci obecny jest na antenach wszystkich stacji, a którego twórczość jest ważna i bliska radiowym słuchaczom.

Streaming wydarzenia był udostępniony na stronie polskieradio.pl. Ponadto wydarzenie będzie retransmitowane w Programie 1 Polskiego Radia. Pierwszej części koncertu "Nie jesteś sam" będzie można posłuchać 20 czerwca po godz. 18.00, a drugiej części 21 czerwca tuż po godz. 20.00.

Pełny zapis koncertu pojawi się na portalu oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

Więcej informacji: polskieradio.pl/jedynka.

mat. promocyjne

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stan Borys. Od poezji klasycznej do klasyki rocka

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 15:32
- W tym momencie - zanim wyjadę do Ameryki - staram się słuchać nie tylko klasyki, ale i tego, co współcześnie dzieje się w światowym rocku - mówił Stan Borys, polski muzyk, wokalista i kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan Borys - ikona polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 15:19
W tym przypadku słowo ikona można zrozumieć dwuznacznie. Jako określenie artysty, ale to również tytuł jego płyty, nagranej w 2014 roku.
rozwiń zwiń