X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Zbigniew Ziobro: zabójca 10-latki z Mrowin otrzyma możliwie najsurowszy wyrok

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 17:44
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że zrobi wszystko, aby sprawca zabójstwa 10-latki otrzymał możliwie najsurowszy wyrok. - Będziemy domagać się kary dożywocia z możliwością ograniczenia warunkowego przedterminowego zwolnienia - powiedział w Kielcach Zbigniew Ziobro. Dodał, że tylko takie możliwości daje aktualnie obowiązujący Kodeks karny.
Audio
  • Zbigniew Ziobro: będziemy domagać się kary dożywocia bez możliwości przedterminowego zwolnienia (IAR)
  • Presja wywierana na sprawcę doprowadziła do szybkiego przełomu w sprawie (IAR)
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
Minister sprawiedliwości Zbigniew ZiobroFoto: PAP/Piotr Polak

Ziobro podkreślił, że policja i prokuratura zdały egzamin w sprawie zatrzymania podejrzanego. Powiedział, że kluczem do sukcesu przy ujęciu była wzorowa praca śledczych w pierwszych godzinach po wykryciu zdarzenia. - Niezwykła intensywność działań policji i prokuratury przy wykorzystaniu wszystkich możliwych dostępnych technik pozyskiwania dowodów, zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych, oraz korzystanie z pomocy międzynarodowej okazały się skuteczne. To przyczyniło się do szybkiego przełomu w tej sprawie - zaznaczył minister.

Najsurowsza możliwa kara

Zbigniew Ziobro zaznaczył, że jutro prokuratura wystąpi o tymczasowy areszt dla zatrzymanego w niedzielę 22-latka. - Uczynię wszystko, jako prokurator generalny, aby w tej sprawie zapadł najsurowszy z możliwych wyroków, jaki przewiduje polskie prawo. Takie zło może być odpłacone tylko i wyłącznie najsurowszą możliwą karą przewidzianą w Kodeksie karnym - powiedział Zbigniew Ziobro.

10-letnia Kristina w czwartek około godziny 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny, gdzie mieszkała. Ostatni raz była widziana 200 m od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia, około godziny 17, w lesie, sześć kilometrów od Mrowin. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze. Jak podała prokuratura, przyczyną śmierci dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.

pk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Ziobro o zabójstwie w Mrowinach: będziemy domagać się dożywocia z możliwością ograniczenia zwolnienia

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 13:27
- Będziemy domagać się dla sprawcy zabójstwa dziesięciolatki kary dożywocia z możliwością ograniczenia warunkowego przedterminowego zwolnienia - powiedział Zbigniew Ziobro. Dodał, że tylko takie możliwości daje aktualnie obowiązujący kodeks karny.
rozwiń zwiń