X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Stanisław Szwed: dobrymi owocami wzrostu gospodarczego dzielimy się z całym społeczeństwem

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 11:51
- Wpłynęło już około miliona wniosków ws. programów Rodzina 500+ i Dobry start. Odzew społeczny jest niesamowity, cieszymy się z tego. Nie ma i nie było problemów z realizacją programów - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. 
Audio
  • 2.07.19 Stanisław Szwed: 500+ jest wypłacane z marszu

Od 1 lipca ruszył rozszerzony program Rodzina 500+, który zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także w formie tradycyjnej - papierowej.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że procedura składania wniosków jest bardzo prosta. -  Nie ma kryterium dochodowego, nie ma też decyzji administracyjnej, tylko informacja. Wnioski są rozpatrywane i wypłacane z marszu -  powiedział Stanisław Szewd. - Zależy nam, by wnioski były składane drogą elektroniczną, co ułatwia pracę - dodał. 


Czytaj także
Elżbieta Rafalska 1200.jpg
Elżbieta Rafalska: rozszerzenie 500+ to milowy krok w polityce rodzinnej

Od 2016 roku w ramach programu Rodzina 500+ ponad 70 mld zł trafiło już do polskich rodzin. - To duże wsparcie, teraz będzie ono podwojone. W tym roku wpłynie 31 mld zł, a w przyszłym ponad 40 mld zł. Polityka rządu polega na tym, że dobrymi owocami wzrostu gospodarczego dzielimy się z całym społeczeństwem - tłumaczył wiceminister Szwed.   

Jego zdaniem świadczenie 500+ ma cel godnościowy, materialny oraz demograficzny, który jest rozłożony w czasie. - Program będzie utrzymany, będziemy również składać inne propozycje związane z demografią. W ciągu kilkunastu lat sytuacja musi się poprawić. Wykonaliśmy też bardzo duży skok, jeśli chodzi o ograniczenie ubóstwa - powiedział wiceminister rodziny. 

Do tej pory świadczenie 500+ na pierwsze dziecko przysługiwało tylko tym rodzinom, w których dochód nie przekraczał 800 zł na osobę lub 1200 zł w przypadku wychowywania dziecka niepełnosprawnego. Teraz kryterium dochodowe znika. Po rozszerzeniu programu Rodzina 500+ będzie mogło skorzystać z niego 6 mln 800 tys. dzieci. Wcześniej korzystało ponad 3 mln 600 tys. dzieci.

Od poniedziałku można też drogą online składać wnioski o świadczenie Dobry start, czyli o wypłacane raz w roku wsparcie na zakup wyprawki szkolnej w wysokości 300 zł na dziecko. Tu także nie bierze się pod uwagę dochodu rodziny.

Więcej w nagraniu.

Data emisji: 2.07

Godzina emisji: 10.33

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bożena Borys-Szopa: zachęcamy do wnioskowania o 500+ przez internet

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 09:00
- Na jednym formularzu zgłaszamy wszystkie dzieci. To olbrzymie uproszczenie - powiedziała o programie 500+ na antenie Jedynki minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Od lipca można wnioskować o 500+ i udział w programie "Dobry start".
rozwiń zwiń