X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Poszukiwania pięcioletniego Dawida. Policja opublikowała wizerunek ojca

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 11:36
Na stronie warszawskiej policji opublikowano wizerunek ojca zaginionego 5-latka z Grodziska Maz. Policjanci apelują, by wszyscy, którzy widzieli go w środę, zgłosili się i wskazali, gdzie to było. Ponawiają także apel o udzielanie informacji na temat szarej skody, którą jeździł. Do poszukiwań pięcioletniego Dawida dołączyli policjanci z Niemiec.
Ojciec poszukiwanego 5-letniego Dawida Żukowskiego
Ojciec poszukiwanego 5-letniego Dawida Żukowskiego Foto: policja.waw.pl
  • Trwają poszukiwania pięcioletniego Dawida
  • Policji pomagają funkcjonariusze z Drezna i ich specjalnie wyszkolone psy
  • Policja opublikowała zdjęcie ojca zaginionego 5-latka

Poszukiwania chłopca rozpoczęły się o północy w środę. Trwają już niemal dwie doby. 5-letni Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska Mazowieckiego około godz. 17 w środę. Według informacji policji, przed godz. 21 ojciec najprawdopodobniej odebrał sobie życie. Mężczyzna zginął potrącony przez pociąg. Informacje o śmierci mężczyzny grodziscy policjanci otrzymali przed godz. 21.

Na stronie warszawskiej policji opublikowano wizerunek ojca zaginionego 5-latka z Grodziska Maz.

Rzecznik KSP poinformował, że są to psy inaczej szkolone niż te szkolone przez polską policję. - Mówimy nie o tropie, ale o zapachu poszukiwanej osoby - przekazał kom. Sylwester Marczak. Takie psy nawet po miesiącu mogą wykryć zapach i odnaleźć zaginioną osobę. 

Poinformował również, że od czwartku kilkuset funkcjonariuszy z różnych służb, przez całą noc i cały dzień, sprawdzało lokalizację miejsc, w których mógł się znajdować zaginiony 5-letni Dawid Żukowski.

Czytaj więcej
dawid_zukowski1200.jpg
Poszukiwania Dawida. Ambasada potwierdza: jest obywatelem Rosji

- Sprawdziliśmy tysiąc hektarów i miejsca najbardziej prawdopodobne. Dzisiaj od rana jesteśmy wspierani przez straż pożarną państwową i ochotniczą, jak również przez Wojska Obrony Terytorialnej. (...) To pozwala przyspieszyć nasze działania i jednocześnie może pozwolić na szybsze znalezienie Dawida - przekazał Marczak. 

"Sprawdzamy wszystkie miejsca, w których mógł przebywać ojciec"

Dodał, że policja zwraca uwagę na takie miejsca jak punkt od samochodu do miejsca, w którym ojciec popełnił samobójstwo. - Ten teren był wczoraj sprawdzany, ale nie został sprawdzony w całości. Dzisiaj kontynuujemy działania - poinformował rzecznik KSP.

- Sprawdzamy wszystkie miejsca, w których mógł przebywać ojciec od godz. 17.00 do 20.52, czyli do godziny, w której otrzymaliśmy informację, że doszło do targnięcia się na życie mężczyzny. W tych miejscach analizujemy czas i możliwości pobytu - jak długo on trwał, jakie czynności mogły zostać wykonane - i to na podstawie tych ustaleń tworzymy różnego rodzaju hipotezy - powiedział Marczak.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Wciąż nie odnaleziono Dawida. Rzecznik KGP: sprawdzamy wszystkie wersje

Zaznaczył jednocześnie, że przy tego typu zdarzeniach hipotez jest bardzo dużo, zwłaszcza że główny świadek, czyli ojciec chłopca, nie żyje. 

Chodzi o teren Grodziska Mazowieckiego, obszar od miejsca, w którym mężczyzna pozostawił pojazd, do miejsca popełnienia przez niego samobójstwa wraz z terenem torowiska.

Policja ws. 5-letniego Dawida: przeszukujemy okolice węzła Konotopa

Żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Terytorialnej, strażacy i policjanci utworzyli tyralierę i przeszukują również 50-metrowy pas przy autostradzie A2 w okolicach węzła Konotopa. 

PAP nieoficjalnie ustaliła, że wybrano ten konkretny odcinek, ponieważ, jak mówi jeden z oficerów: "Mamy informacje od świadków, którzy na tym odcinku widzieli samochód, którym przemieszczał się ojciec z dzieckiem". 

50-metrowy pas będzie przeszukiwany od węzła Konotopa do Grodziska Maz. Poszukiwania będą trwały do wczesnego popołudnia. 

- Jeżeli nic nie znajdziemy, będziemy szukać chłopca w innym miejscu - powiedział policjant. 

Policja apeluje

Policja cały czas apeluje do osób, które między godz. 17 a 21 w środę przebywały w okolicach Grodziska Mazowieckiego lub warszawskiego Okęcia i widziały samochód ojca chłopca. To szara skoda fabia WGM 01K9.

Na miejscu pasażera od strony kierowcy na szybie jest zasłona przeciwsłoneczna z logo Zygzaka McQuinna, czerwonej wyścigówki z bajki "Auta". Zdjęcie samochodu udostępniono na Twitterze warszawskiej policji.

Policja znalazła ten samochód, ale ważna jest informacja, którędy jechał. - Dla nas bardzo ważna informacja dotyczy samego pojazdu bez względu na to, czy znajdował się on w ruchu, czy też był pozostawiony na parkingu - wyjaśnił rzecznik Komendy Stołecznej Policji. 

Poszukiwany chłopiec jest ubrany w niebieską bluzę, niebieskie spodnie dżinsowe i niebieskie trampki z logo Zygzaka McQueena.

msze


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prokuratura: jest śledztwo ws. śmierci ojca poszukiwanego 5-letniego Dawida

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 01:42
Prokuratura wszczęła w czwartek śledztwo mające na celu ustalenie okoliczności śmierci ojca 5-letniego Dawida Żukowskiego - poinformował prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wciąż nie odnaleziono Dawida. Rzecznik KGP: sprawdzamy wszystkie wersje

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 09:30
- Wszystkie siły, jakie mamy, będą do tej sprawy przydzielone. Oprócz poszukiwań typowo ludzkich przy użyciu policjantów i psa funkcjonariusze analizują m.in. monitoring - powiedział rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Wciąż nie odnaleziono pięcioletniego Dawida.
rozwiń zwiń