X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pasażer wypadł za burtę promu Stena Spirit. Zakończono poszukiwania

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 14:50
Zakończyły się rozpoczęte w nocy z poniedziałku na wtorek poszukiwania mężczyzny, który wypadł za burtę promu Stena Spirit. Akcje przerwano, bo - zdaniem służb ratowniczych - nie było już szans na znalezienie mężczyzny żywego.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa/FB

Akcję ratunkową prowadziły dwa statki SAR i śmigłowiec Straży Granicznej. Działały one na Bałtyku, ok. 20 km od brzegu na wysokości Przylądka Rozewie, w którym to miejscu mężczyzna wypadł za burtę płynącego z Gdyni do Karlskrony promu Stena Spirit.

PAP Gdańsk akcja poszukiwawcza 1200.jpg
Tragiczny finał poszukiwań dwóch nastolatków w wodach Zatoki Gdańskiej. Obaj nie żyją

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Sinice w Bałtyku. Kąpieliska w Sopocie czynne, zamknięte w Gdyni i część w Gdańsku

Rafał Goeck - rzecznik prasowy SAR (Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa), poinformował PAP, że poszukiwania zakończono tuż przed godz. 13. Dodał, że nie udało się znaleźć mężczyzny.

Jak wyjaśnił, akcję przerwano opierając się na prawidłach podręcznika działań ratownictwa morskiego wydanego przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO). Goeck dodał, że podręcznik ten zawiera m.in. zapisy pozwalające dokonać wyliczeń, jak długo człowiek jest w stanie przeżyć w wodzie w konkretnych warunkach. Wyjaśnił, że pod uwagę brane są m.in. temperatura wody, siła i kierunek wiatru itp.

Goeck dodał, że w miejscu wypadku woda w Bałtyku miał 18 stopni Celsjusza, na morzu wiał też wiatr. Wyjaśnił, że według prawideł IMO, w tej konkretnej sytuacji, przeżywalność określono na 12 godzin. - Oczywiście, jeśli ta osoba w ogóle przeżyła upadek z 25 metrów – podkreślił dodając, że po upływie 12 godzin nie było już "żadnej nadziei na znalezienie całego i zdrowego poszukiwanego".
Spadł z około 25 metrów

Wyjaśnił, że o wypadku poinformował kapitana promu jeden z członków załogi. - Przebywał on wówczas na pokładzie, w części ruchowej i usłyszał krzyk. Zgłosił ten fakt kapitanowi statku i - po sprawdzeniu monitoringu, okazało się, że z pokładu 11 promu czyli z wysokości mniej więcej 25 m od lustra wody, za burtę wypadła jedna osoba - poinformował rzecznik.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Bydgoszcz: tragiczny finał skoku do Brdy. Lekarz stwierdził zgon

O wypadnięciu za burtę pasażera promu Stena Spirit Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni zostało poinformowane tuż przed godz. 2 w nocy z poniedziałku na wtorek. Do samego zdarzenia doszło około północy.

Na miejsce wypadku natychmiast zadysponowano dwa statki ratownicze – "Bryzę" z Władysławowa oraz "Sztorm" z Helu. Dodatkowo, od godziny 8 w poszukiwaniach uczestniczył też samolot Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak informował wcześniej Goeck, o wypadku poinformował kapitana promu jeden z członków załogi. - Przebywał on na pokładzie, w części ruchowej i usłyszał krzyk. Zgłosił ten fakt kapitanowi statku i - po sprawdzeniu monitoringu, okazało się, że z 11. pokładu promu, czyli z wysokości mniej więcej 25 m od lustra wody, za burtę wypadł człowiek – poinformował rzecznik.

Dodał, że mężczyzna, który znalazł się za burtą, to osoba w wieku około 20-40 lat ubrana w białą koszulę i czarne spodnie. Goeck wyjaśniał, że najprawdopodobniej był to pasażer. 

paw/dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakaz kąpieli przy 21 nadmorskich plażach. Sprawdź jakich

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 15:24
Zakaz obowiązuje na terenie woj. pomorskiego. W 19 kąpieliskach zaobserwowano zakwity sinic, w dwóch innych wykryto zanieczyszczenie w postaci nadmiernej ilości bakterii.
rozwiń zwiń