X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Polskie granice będą lepiej chronione. KAS zyska nowe narzędzia

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 22:39
Polskie granice będą lepiej chronione przed nielegalnym przemytem - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zyska nowe narzędzie IT do analizy zdjęć RTG przewożonych towarów - napisano. 
Tytoniowa kontrabanda (zdj. ilustracyjne)
Tytoniowa kontrabanda (zdj. ilustracyjne)Foto: Ivan Semenovych/ Shutterstock
  • Krajowa Administracja Skarbowa zyska nowe narzędzie do prześwietlania pojazdów na granicach
  • Dostawca nowego systemu został wyłoniony w konkursie w ramach GovTech Polska
  • Oprogramowanie przygotowano z wykorzystaniem wizji komputerowej w oparciu o głębokie sieci neuronowe
kas_podlaskie1200.jpg
Funkcjonariusze KAS przechwycili przemyt papierosów za ponad 9 mln zł

Jak poinformował resort, twórcą systemu jest zwycięzca konkursu Ministerstwa Finansów i KAS realizowanego w ramach Programu GovTech Polska. W piątek przedstawiciel zarządu spółki TENSORFLIGHT POLAND i dyrektor Departamentu Informatyzacji MF podpisali umowę w sprawie wdrożenia nowego rozwiązania. 

Innowacyjny system na polskich granicach

Zaznaczono, że dzięki podpisanej umowie, KAS zyska "nowe narzędzie IT do wspomagania ochrony granic Rzeczypospolitej Polskiej z wykorzystaniem urządzeń rentgenowskich(RTG)". Dodano, że chodzi o system, który wyszukuje towary wrażliwe na granicy. Podkreślono, że jest to rozwiązanie innowacyjne, dające możliwości dalszego uczenia się, przygotowane z wykorzystaniem wizji komputerowej w oparciu o głębokie sieci neuronowe.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Fałszywe maile ws. VAT. Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami

- Aplikacja jest nam bardzo potrzebna, ponieważ obrót towarowy, w szczególności kontenerowy, wzrasta. Zapewnienie bezpieczeństwa ogólnego, ale także finansowego jest kluczowe. Bardzo się cieszę, że finalizujemy umowę i będziemy wdrażać projekt na polskich granicach – powiedział cytowany w komunikacie zastępca szefa KAS Tomasz Słaboszowski.

Automatyczna identyfikacja przedmiotów

System automatycznie będzie identyfikować przedmioty i ich zbiory na zdjęciach wykonywanych przez urządzenia RTG. Pozwoli to na zwiększenie skuteczności i usprawnienie pracy funkcjonariuszy KAS w trakcie kontroli granicznej, a tym samym wzmocni ochronę granicy RP przed nielegalnym przemytem.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister: polskie przejścia graniczne w czołówce UE jeśli chodzi o jakość i skuteczność

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 12:47
Minister finansów Teresa Czerwińska powiedziała, że pod względem kontroli i skuteczności polskie przejścia graniczne są zaliczane do najbardziej efektywnych na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy szef KAS Piotr Walczak zapowiada budowę „e-Urzędu Skarbowego”

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 08:42
Umowy o współpracy z największymi podatnikami; budowę „e-Urzędu Skarbowego”, by online załatwić sprawy podatkowe; rozwój Systemu Rozpoznawania Tablic Rejestracyjnych do monitorowania ruchu wszystkich pojazdów przekraczających granice – zapowiada szef Krajowej Administracji Skarbowej Piotr Walczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyłudzenia pieniędzy metodą na Blika. Radzimy jak się bronić

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 12:40
Policja przestrzega przed nową metodą, którą posługują się oszuści wyłudzający pieniądze. Złodzieje najpierw kradną w intrenecie "tożsamość osoby". Następnie podszywają się pod nią i wykorzystując zaufanie jej znajomych proszą o podanie hasła "Blik".
rozwiń zwiń