X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega: w weekend w Polsce utonęło 11 osób

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 11:16
W weekend w Polsce utonęło 11 osób - poinformowało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB). Policja informuje, że od początku czerwca odnotowano 211 utonięć. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: kaboompics/Pixabay.com

W weekend w Polsce utonęło aż 11 osób - poinformowało w poniedziałek na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB). Według danych policji od początku czerwca odnotowano 211 utonięć.


O zasadach bezpieczeństwa przy wypoczynku nad wodą RCB regularnie przypomina na swoim profilu na Twitterze. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega, by nie skakać do wody w nieznanych miejscach. "Pływać można tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Nie należy wypływać na materacu daleko od brzegu, ani pływać bezpośrednio po zjedzeniu posiłku. Należy stosować się do poleceń ratowników oraz pamiętać o założeniu kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym" - zaznacza Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] W weekend utonęły trzy osoby. RCB ostrzega: "woda to żywioł"

Czym jest RCB?

Alert RCB powstaje na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach otrzymywanych z ministerstw, służb np. policji, straży pożarnej, urzędów i instytucji centralnych np. IMGW oraz urzędów wojewódzkich. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które pełni funkcję krajowego centrum zarządzania kryzysowego non stop monitoruje sytuację pod kątem wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń - 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Można się kąpać w Sopocie. Zagrożenie sinicami utrzymuje się w Gdańsku i Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 13:16
Można się kąpać na wszystkich kąpieliskach w Sopocie oraz na Półwyspie Helskim od strony morza, za wyjątkiem Chałup. Z powodu zakwitu sinic kąpiel jest zabroniona w Gdyni i w części Gdańska - poinformowała w sobotę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostrzeżenia przed burzami z gradem w czterech województwach. RCB zaleca ostrożność

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 18:20
W najbliższych godzinach może błyskać i grzmieć na Śląsku, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem i Małopolsce. Uważajcie! - ostrzega w sobotę na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prognoza pogody. Będzie ciepło, ale z burzami i gradem

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 06:25
W Polsce w ciągu najbliższych dni wciąż możemy spodziewać się wysokich temperatur dzięki napływającym ciepłym masom powietrza podzwrotnikowego. Prognoza pogody zawiera jednak także niepokojące informacje o możliwych burzach, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju.
rozwiń zwiń