X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Służby zlikwidowały agencję towarzyską. Krociowe zyski z nierządu

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 09:18
Funkcjonariusze CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o czerpanie korzyści z cudzego nierządu. W trakcie działań zatrzymano sześć osób, cztery z nich zostały tymczasowo aresztowane.
Akcja służb w domu, gdzie prowadzono agencję towarzyską
Akcja służb w domu, gdzie prowadzono agencję towarzyskąFoto: CBŚP

Do zatrzymań doszło w weekend na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W działaniach brali udział funkcjonariusze z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, wsparci policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie. W akcji uczestniczyli także funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wszystkie z sześciu zatrzymanych osób usłyszały już zarzuty. Na wniosek prokuratury cztery osoby zostały przez sąd tymczasowo aresztowane.

Kilkaset tysięcy złotych zysku co miesiąc

- Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie tej grupy zajmowali się m.in. werbowaniem kobiet do świadczenia usług seksualnych w agencji towarzyskiej w okolicach Warszawy, czerpiąc z tego zyski. Wśród zatrzymanych jest Olena J., Piotr J. i Wiesław G., którym przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Z zebranego materiału wynika, że to właśnie te osoby organizowały "biznes", wydawały polecenia innym, rozliczając ich z zadań i utargu – poinformowała rzecznik prasowy CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. Rzecznik podkreśliła, że akcja została przeprowadzona "błyskawicznie", co "całkowicie zaskoczyło podejrzanych, nie dając im żadnych szans na reakcję".

cbsp-1200.jpg
CBŚP rozbiło gang sutenerów. Grupą kierować miała 30-letnia "Judith"

Jak informuje CBŚP, w kilkusetmetrowej willi obok Polek pracowały kobiety z państw Europy Wschodniej. Według ustaleń policji klienci za świadczone usługi mieli płacić jednorazowo nawet po kilkanaście tysięcy złotych. Zyski prowadzących agencję sięgały setek tysięcy złotych miesięcznie.

Tymczasowy areszt

"Prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kwalifikowane z art. 258 par. 1 Kodeksu karnego oraz czerpania korzyści z nierządu, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Ponadto trzem zatrzymanym przedstawiono zarzut kierowania tą grupą, kwalifikowane z art. 258 par. 3 kk." – poinformowała PAP Prokuratura Krajowa.

Prokuratura Krajowa zaznaczyła również, że "z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec czterech podejrzanych wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania". Sąd zgodził się z tą argumentacją.

Pozbawienie mienia

Z kolei Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało, że śledztwo w tej sprawie znajduje się w początkowej fazie. Obecnie "ustalane są dokładnie szczegóły procederu, m.in. od kiedy agencja działała oraz kto współpracował z rozbitą grupą". CBŚP ustala także należący do podejrzanych majątek "w celu pozbawienia ich mienia zgromadzonego w trakcie prowadzenia niezgodnej z prawem działalności". Podkreślono również, że podczas prowadzonych czynności zabezpieczono na poczet przyszłych kar m.in. biżuterię i około 70 tys. zł.

Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agencje towarzyskie w restauracji i barze. CBŚP zatrzymało 11 osób

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 08:03
Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali dwie agencje towarzyskie w Warszawie i Toruniu, w których przemocą wykorzystywano seksualnie kobiety. Łącznie zatrzymano 11 osób z tak zwanych grup "Gosi" i "Sławka".
rozwiń zwiń