X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Ks. Paweł Rytel-Andrianik: Maryja z Jasnej Góry łączy Polaków

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 06:52
- Nie ma drugiego takiego obrazu, który tak bardzo kojarzy się z Polską, jak obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Nie ma drugiego takiego miejsca, które łączy Polaków tak bardzo, jak Jasna Góra – powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik z okazji obchodzonej w poniedziałek uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
Audio
  • Rzecznik KEP: Maryja z Jasnej Góry łączy Polaków (IAR)
Ks. Paweł Rytel-Andrianik
Ks. Paweł Rytel-AndrianikFoto: TWITTER.COM/EpiskopatNews

Rzecznik episkopatu zauważył, że obraz Matki Bożej Jasnogórskiej jest znakiem rozpoznawczym Polaków na całym świecie. - Kiedy widzimy ten obraz, od razu kojarzymy go z Polską i Polakami. To właśnie przed jasnogórskim obrazem śpiewamy apel: "Maryjo, Królowo Polski!" – powiedział ks. Rytel-Andrianik.

premier-twit-1200.jpg
Premier na Jasnej Górze: jesteśmy na drodze ku lepszej, sprawiedliwej, wielkiej Polsce

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Bp E. Frankowski: trwa atak na kościół

Zwrócił też uwagę na większą liczbę pielgrzymów przybywających do jasnogórskiego sanktuarium. - Według najnowszych danych w tym roku było o ponad 4 tys. więcej pieszych pielgrzymów niż w roku minionym. W sumie w 182 pielgrzymkach pieszych wzięło udział 86 tysięcy osób. A rocznie Jasną Górę odwiedza ponad 4 miliony pielgrzymów – powiedział ks. Rytel-Andrianik. Dodał, że przed jasnogórską ikoną ludzie podejmują ważne życiowe decyzje.

Co czwarta parafia pod wezwaniem Matki Bożej 

Zachęcił, by jak najczęściej odwiedzać Jasną Górę. - Obchodzona 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej to kolejna okazja do tego, by być razem u naszej Matki. Księża biskupi zachęcają, byśmy spotykali się u Niej jak najczęściej. Jeśli zaś nie możemy być na Jasnej Górze, pójdźmy tego dnia do kościoła pod Jej wezwaniem. Warto podkreślić, że w Polsce co czwarta parafia jest pod wezwaniem Matki Bożej – zaznaczył ks. Rytel-Andrianik.

Głównym punktem uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej będzie msza święta 26 sierpnia o godz. 11.00 z udziałem episkopatu Polski. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi prymas Polski abp Wojciech Polak. Podczas uroczystości zostanie dokonany Akt Odnowienia Ślubów Jasnogórskich. Dzień później na Jasnej Górze odbędzie się zebranie Rady Biskupów Diecezjalnych.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Bp E. Frankowski: trwa atak na kościół

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 21:49
- Atak na Kościół staje się ostatnio coraz bardziej zmasowany. Nadszedł czas walki - mówił w sobotę emerytowany biskup sandomierski Edward Frankowski do uczestników XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wezwał do obrony małżeństwa i rodziny oraz krytykował ideologię gender i LGBT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier na Jasnej Górze: jesteśmy na drodze ku lepszej, sprawiedliwej, wielkiej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 14:19
- Przekonujemy się o tym, jak ciężko jest rozpoznawać ścieżki sprawiedliwe w dzisiejszym skomplikowanym świecie, jak ważne jest, żeby wiedzieć, w jaki sposób, jak łączyć piękną polską tradycję wiary, wartości, wolności i solidarności z poszukiwaniem lepszych dróg ku przyszłości - powiedział premier Mateusz Morawiecki do uczestników 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.
rozwiń zwiń