X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: Polacy zasługują na takie życie, jak mieszkańcy Europy Zachodniej

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 19:35
- Polska jest w sercu Europy i dlatego Polacy zasługują na takie życie, jak mieszkańcy Europy Zachodniej. Ku takiemu modelowi dążymy i dojdziemy tam szybciej, niż się niektórym zdaje - mówił premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu wyborczym w Żywcu.
Premier Mateusz Morawiecki w Żywcu
Premier Mateusz Morawiecki w ŻywcuFoto: PAP/Hanna Bardo
  • Premier Mateusz Morawiecki wystąpił na konwencji regionalnej PiS w Żywcu.
  • Szef rządu zapowiedział zmianę modelu gospodarczego Polski przez wzrost pensji minimalnej.
  • Mamy komisarza ds. rolnictwa - to jest jedna z absolutnie najważniejszych tek w KE - mówił premier o kandydaturze Janusza Wojciechowskiego.
  • Mateusz Morawiecki podkreślił, jak istotny jest udział w wyborach 13 października.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Żywiec podczas kolejnej z serii konwencji regionalnych Prawa i Sprawiedliwości. Szef rządu podziękował mieszkańcom za ciepłe przyjęcie i podkreślił, że przyjechał, by "zdać sprawozdanie z tego, co chcemy zrobić dla Polski w najbliższym czasie".

Zobacz także
Jarosław Kaczyński 1200.jpg
Prezes PiS: Polakom należy się taki poziom życia, jak na zachodzie

Premier na konwencji w Żywcu: społeczeństwo i gospodarka to jedno

Premier Mateusz Morawiecki poruszył między innymi kwestię zapowiedzianej podwyżki pensji minimalnej do 2600 zł w przyszłym roku oraz następnie do 3000 zł i 4000 zł.

- Do tej pory taki był los Polski, że ktoś inny często konsumował owoce wzrostu, taki był model gospodarczy. My ten model zmieniliśmy razem z solidarnością - przez duże "s" i przez małe "s", przez solidarność jako pewnego rodzaju filozofię społeczną. Nie ma gospodarki bez społeczeństwa. Gospodarka i społeczeństwo to jest jedno, wszyscy jedziemy na jednym wózku - mówił Mateusz Morawiecki.

Jak powiedział, poprzedni rząd podnosił wiek emerytalny. - My podnosimy płacę minimalną. I to nam wypominają, bo są jeszcze zanurzeni w przeszłości, w tych swoich pożółkłych karteczkach neoliberałów. My jednak prowadzimy gospodarkę inaczej: inwestycje, rozwój, ale też solidarność, praca i rodzina. To są nasze najświętsze wartości - dodał.

"Polska sercem Europy"

Szef rządu przypomniał, że w czwartek spotkał się z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej, gdzie rozmawiał m.in. o proponowanym przez nową szefową KE Ursulę von der Leyen składzie Komisji.

- Mamy komisarza ds. rolnictwa - to jest jedna z absolutnie najważniejszych tek, najważniejszych jakby ministerstw po naszemu, w Komisji Europejskiej. Komisarz będzie dbał o to, żeby było wyrównanie dopłat do hektara (które zapowiedział w swoim wystąpieniu w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński - PAP), żeby były najlepsze możliwe warunki dla polskiej wsi, mamy naszego człowieka w Brukseli - przekonywał premier.

Premier mówił, że rządzący powinni "twardo stąpać po ziemi i dbać o interesy Polski". - Polska jest w sercu Europy i dlatego Polacy zasługują na takie życie, jak Europejczycy w Zachodniej Europie i ku takiemu modelowi dążymy. I szybciej tam dojdziemy, niż się niektórym zdaje - powiedział szef rządu.

Jak podkreślił, aby tak się stało "trzeba było uporządkować podstawowe rzeczy". Dlatego - jak mówił - "rząd zrobił porządek z takimi współczesnymi rozbójnikami, mafiami VAT-owskimi".

Według Morawieckiego wynikające z tego zyski posłużą wdrożeniu w przyszłości kolejnych programów, w tym tzw. czternastek dla emerytów oraz budowy dróg ekspresowych.

Premier: niektórzy chcą, żeby było tak jak było

- Te cztery lata, które są za nami, w (trakcie) których staraliśmy się dać z siebie wszystko, mogą być odwrócone, za 4 tygodnie mogą być zmienione, bo wprowadziliśmy zupełnie nowy sposób realizacji spraw gospodarczych. Gospodarka ma pracować dla ludzi przede wszystkim, ale są tacy, którzy chcą - nawet sami tak mówią - żeby było tak jak było - mówił szef rządu.

- Dlatego 13 października trzeba się zmobilizować. Wcześniej też trzeba się zmobilizować, rozmawiać, dyskutować, przytaczać przykłady, o których też dzisiaj mówiłem - np. o naszych nowych funduszach (...) utrzymajmy i pozwólmy rozwijać dalej skrzydła Polsce - dodał Mateusz Morawiecki.

Premier po spotkaniu otrzymał od żywczan ciupagę i góralski kapelusz.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PiS bardzo wysoko postawiło poprzeczkę". Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:02
– PiS rozwija swoją skuteczną strategię, dlatego duży nacisk kładzie na rozwój Polski. Jeżeli koncepcja wyborcza ma mieć ręce i nogi, musi być stabilna, czyli mieć nogę socjalną i nogę rozwojową - powiedział w "Pulsie Trójki" Marcin Makowski z portalu wp.pl. Gościem audycji był także Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz o programie PiS: model państwa dobrobytu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:47
- Czekaliśmy na to dziesiątki lat. Przedstawiono polski model państwa dobrobytu, bardzo szczegółowy i precyzyjny, oparty na fundamentach gospodarczych. Towarzyszył temu imponujący wykład jakim celom ma to służyć - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń