X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

42. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach. Prezydent: dzięki rolnikom i ich pracy Polska jest bezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 16:04
Polska ma zapewnione bezpieczeństwo żywnościowe. - Jesteśmy pod tym względem krajem i społeczeństwem absolutnie samowystarczalnym - mówił w Skierniewicach prezydent Andrzej Duda. Para prezydencka wzięła tam udział w 42. Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw. 
Audio
A. Duda i A.Kornhauser Duda na Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw
A. Duda i A.Kornhauser Duda na Święcie Kwiatów, Owoców i WarzywFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Prezydent powiedział, że jesteśmy bezpieczni dzięki pracy polskich rolników, ich trudowi i miłości do polskiej ziemi, do jej uprawiania. Dodał, że eksport polskiej żywności w tym warzyw, owoców i kwiatów wzrasta z roku na rok i nawet w roku 2017 i 2018, kiedy dotknęła Polskę susza, ten eksport cały czas wzrastał.

Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw jest kiermaszem ogrodniczym. Jak zapewniają organizatorzy, można na nim kupić niespotykane nigdzie indziej odmiany kwiatów, owoców i warzyw. Stałym punktem imprezy są targi ogrodniczo-rolne. W ich trakcie zostanie zaprezentowany dorobek naukowy skierniewickiego Instytutu Ogrodnictwa.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ]>>>Dopłaty dla rolników. Ryszard Bartosik z PiS: musi być 1200 zł do hektara

Agata Kornhauser-Duda powiedziała, że Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to okazja by pokazać, jak szybko rozwijają się polskie miasta i miasteczka. Mówiła, że takie święta jak to pokazują nie tylko osiągnięcia naszych sadowników, ale też sukcesy polskich miejscowości.


rolnik 1.jpg
Przekazanie gospodarstwa innemu rolnikowi. Wkrótce początek naboru wniosków o rekompensaty

- Jest to świetna okazja do tego, by polscy sadownicy, ogrodnicy, producenci kwiatów mogli podzielić się swoją dumą, swoją pasją, radością i swoimi sukcesami - powiedziała pierwsza dama. I dodała, że to też okazja, by pokazać, jak polskie miejscowości - takie jak Skierniewice - wspaniale się rozwijają, rozkwitają i rosną.

Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw jest kiermaszem ogrodniczym. Jak zapewniają organizatorzy, można na nim kupić niespotykane nigdzie indziej odmiany kwiatów, owoców i warzyw. Stałym punktem imprezy są targi ogrodniczo-rolne. W ich trakcie zostanie zaprezentowany dorobek naukowy skierniewickiego Instytutu Ogrodnictwa.

jj


 
 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Para prezydencka wzięła udział w uroczystościach dożynkowych w Spale

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 12:41
Podczas dożynek prezydenckich w Spale Andrzej Duda podziękował rolnikom za ich trud i pracę w mijającym roku. - Szacunek dla pracy rolników jest dla mnie ważnym fundamentem misji prezydenckiej - zapewnił Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Kornhauser-Duda: pomaganie jest zawsze źródłem radości i satysfakcji

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 17:00
Para prezydencka w Brańszczyku (woj. mazowieckie), wzięła udział w pikniku "Pomagam z radością" zorganizowanym przez Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Prowincja Polska. Zainaugurowała tym samym ogólnopolską akcję dobroczynną o tej samej nazwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda: polska wieś staje się wizytówką Rzeczpospolitej

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:00
- Polska wieś jest czysta, schludna, zadbana, staje się wizytówką Rzeczpospolitej - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda podczas odbywającej się w Belwederze uroczystości związanej z zakończeniem XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
rozwiń zwiń