X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Donald Trump: przyszłością świata nie jest globalizacja ale patriotyzm

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 18:36
Podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku prezydent Stanów Zjednoczonych zaapelował do światowych przywódców, by dbali przede wszystkim o interes swoich własnych obywateli.
Audio
  • Prezydent Stanów Zjednoczonych zaapelował do światowych przywódców, by dbali przede wszystkim o interes swoich własnych obywateli (IAR)
  • Donald Trump o Iranie (IAR)
  • Donald Trump o migrantach i otwartych granicach (IAR)
Donald Trump
Donald Trump Foto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

W przemówieniu, wygłoszonym na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku Donald Trump mówił, że od czasu, gdy został prezydentem, w USA rozpoczął się program odnowy narodowej.

Andrzej Duda 1200.jpg
Początek debaty generalnej ONZ. Przemówienie wygłosi Andrzej Duda

Przekonywał, że w Ameryce obniżono podatki, 6 milionów osób zyskało pracę, a bezrobocie wśród Afroamerykanów, Latynosów i osób pochodzenia azjatyckiego jest najniższe w historii.

"Przyszłością świata nie jest globalizacja, ale patriotyzm"

Prezydent Stanów Zjednoczonych mówił zgromadzonym, że przyszłością świata nie jest globalizacja, ale patriotyzm. - Jeśli chcesz wolności, bądź dumnym ze swojego kraju. Jeśli chcesz demokracji, strzeż swojej suwerenności. Jeśli chcesz pokoju, kochaj swój naród - powiedział.

- Mądrzy przywódcy zawsze stawiają na pierwszym miejscu dobro swoich ludzi i swojego kraju. Przyszłość nie należy do globalistów, ale do patriotów, do suwerennych i niepodległych narodów, które chronią swoich obywateli, szanują sąsiadów i różnice, które czynią każdy kraj wyjątkowym - stwierdził.

Wystąpienie polskiego prezydenta

Donald Trump był jednym z pierwszych przywódców, którzy wystąpili na rozpoczętym dzisiaj Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Co roku przywódcy wszystkich państw świata przyjeżdżają do siedziby Narodów Zjednoczonych na Manhattanie, by debatować o najważniejszych globalnych problemach.

Po północy polskiego czasu na forum ONZ ma wystąpić polski prezydent Andrzej Duda.

Apel prezydenta USA

Donald Trump zaapelował też do światowych przywódców o wspólny nacisk na Iran. W swoim przemówieniu argumentował, że Teheran jest największym sponsorem terroryzmu na świecie, podsyca wojny w Syrii i w Jemenie oraz że eskaluje napięcie wobec Arabii Saudyjskiej i Izraela.

Wszystkie narody mają obowiązek działać. Żaden odpowiedzialny rząd nie powinien finansować irańskiego rozlewu krwi. Tak długo, jak Iran będzie niebezpiecznie się zachowywał, sankcje nie zostaną zniesione, ale będą zaostrzane. Po czterech dekadach błędów czas by irańscy liderzy przestali straszyć inne kraje i skoncentrowali się na budowie swojego. Czas, by wreszcie uznali, że to ich obywatele są najważniejsi - mówił.

Konflikt z Iranem

Napięcie wokół Iranu wzrosło po tym, jak Stany Zjednoczone jednostronnie wycofały się w ubiegłym roku z międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem, a prezydent Donald Trump zagroził atakiem na Iran, chcąc zmusić Teheran do rozpoczęcia negocjacji nad nowym porozumieniem.

Równocześnie Donald Trump znacząco wzmocnił sojusz z Izraelem i Arabią Saudyjską, które są głównymi wrogami Iranu w regionie.

Inną postawę prezentują natomiast kraje Unii Europejskiej, które starają się zachować zapisy porozumienia. Z kolei Iran oskarża Stany Zjednoczone o prowokacje.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Deklaracja Polski i USA. Mariusz Błaszczak: wielki dzień dla bezpieczeństwa kraju

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 23:25
Polska i Stany Zjednoczone podpisały deklarację o pogłębianiu współpracy wojskowej.  - To jest niezwykle ważne dla naszej ojczyzny - podkreślił szef ministerstwa obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń