X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Paweł Szefernaker: zgoda na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego to kamień milowy

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 11:30
- W zniesieniu wiz do USA duża jest zasługa prezydenta Andrzeja Dudy i rządu PiS, dobrych gospodarzy - ocenił  wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, komentując zapowiedź prezydenta Donalda Trumpa o włączeniu Polski do programu ruchu bezwizowego.
Andrzej Duda i Donald Trump
Andrzej Duda i Donald Trump Foto: Shutterstock.com/Evan El-Amin

Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek, że podpisał zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego, na mocy którego w celach turystycznych i biznesowych, można wjechać do Stanów Zjednoczonych na 90 dni.

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker proszony w sobotę w RMF FM o komentarz w tej sprawie, powiedział: "duża w tym zasługa prezydenta Andrzeja Dudy i rządu PiS - dobrych gospodarzy".


Chicago sh 1200.jpg
Zniesienie wiz do USA. Polonia i Polacy w USA zadowoleni

PiS "domyka" wiele spraw

"W Polsce potrzebny był dobry gospodarz, by sprawę domknąć" - ocenił Szefernaker. I dodał, że "jest wiele takich spraw, w życiu publicznym, które rząd PiS domyka".

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ]>>>Polacy w USA cieszą się z przyłączenia Polski do programu bezwizowego

Jak zaznaczył, to "za rządów PiS polskie linie lotnicze rozpoczęły dużą - trwającą dwa lata - akcję składania wniosków wizowych". Szefernaker podkreślił też znaczenie dyplomacji. Przypomniał, że w ostatnim czasie podpisano wiele umów międzynarodowych, a także odbyło się wiele dwustronnych spotkań.

"Kamień milowy"

W ocenie wiceministra zapowiedź Trumpa to "kamień milowy". Szefernaker dodał, że zanim Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz, muszą jeszcze zostać przeprowadzone pewne procedury, ale są one po stronie amerykańskiej.

Program bezwizowy (Visa Waiver Program, VWP) wszedł w życie w 1986 r. w celu wspomagania rozwoju turystyki i zacieśniania więzów USA z sojusznikami. Programem VWP jest objętych 38 państw, w tym 23 kraje Unii Europejskiej. Wśród nich są kraje z naszego regionu, np. Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Łotwa i Estonia. Jedynie Bułgaria, Rumunia, Chorwacja i Cypr nadal nie spełniają warunków programu. Polska nie była dotąd objęta tym programem ze względu na zbyt wysoki odsetek osób, którym odmówiono amerykańskiej wizy.

jj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Do USA bez wiz. Prezydent: jestem wdzięczny prezydentowi Donaldowi Trumpowi

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 19:01
- Mam nadzieję, że już niebawem ruch bezwizowy pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi stanie się faktem - powiedział prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że jest za to wdzięczny prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bez wizy do 90 dni". Co zmienia włączenie Polski do Programu Ruchu Bezwizowego?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 19:50
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował, że podpisał zgodę na włączenie Polski do amerykańskiego programu bezwizowego. Jak będzie wyglądała procedura sfinalizowania tej decyzji? W jaki sposób Polacy będą mogli teraz podróżować do Stanów Zjednoczonych?
rozwiń zwiń