X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wojna cywilizacji". Przemysł aborcyjny a kształtowanie społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 08:13
- Kto ma władzę ten dyktuje standardy moralne, jak np. w przypadku aborcji w Kanadzie. Zostały ustanowione takie standardy moralne i społeczne, że ci radykałowie są pełnoprawnymi uczestnikami debaty - powiedział publicysta Filip Memches na antenie Polskiego Radia 24.
Audio
  • F. Memches: "elity" oceniają co jest dobre, a co złe (Wojna cywilizacji/PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/GERARD BOTTINO

aborcja protest 1200 east news.jpg
Biskupi: Irlandia Północna może stać się jednym z najbardziej proaborcyjnych krajów

Jak podaje serwis Life News, ponad 61 milionów nienarodzonych dzieci zostało legalnie poddanych aborcji w Stanach Zjednoczonych od 1973 roku. Według najnowszych danych, które we wrześniu przedstawił Instytut Guttmacher, w 2017 roku dokonano 862.320 aborcji.

Filip Memches, który był gościem Roberta Tekieli mówił o przemyśle aborcyjnym oraz o tym jak pewne elity kształtują zachowania w społeczeństwie. - Kto ma władzę ten dyktuje standardy moralne, jak np. w przypadku aborcji w Kanadzie. Zostały ustanowione takie standardy moralne i społeczne, że ci radykałowie są pełnoprawnymi uczestnikami debaty. Oni oceniają co jest dobre, a co złe - mówił.

Niewola języka

- Ci ludzie decydują co jest naukowe, a co nie. Jeśli nauka jest tą ostateczną instancją, a ci ludzie kształtują, to jesteśmy w pewnej niewoli języka - dodał.

- W chrześcijaństwie nie chodzi o samą realizację. Chrześcijaństwo to przede wszystkim "oddawanie życia" w codzienności, w bardzo konkretnych relacjach. Co się dzieje obecnie? Zawstydzanie, mówienie, że chrześcijaństwo jest obciachem, że człowiek nowoczesny i postępowy nie może mieć takiego systemu wartości - podkreślił Filip Memches.

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Wojna cywilizacji" był Robert Tekieli.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 26.10.2019

Godzina emisji: 07.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes Ordo Iuris: w ONZ są środowiska, które chcą wpisać aborcję w katalog praw człowieka

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 21:27
- Środowiska rewolucyjne w ONZ próbują przeforsować jeszcze dalej idące postulaty dotyczące aborcji, poprzez wpisanie jej w katalog praw człowieka i uznanie jej za element zdrowia reprodukcyjnego - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: obrońcy życia zaskarżyli miasto. Sprzeciwiają się ograniczaniu wolności słowa

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 11:06
W Jackson w stanie Mississipi nowe prawo zakazało rozmów, edukacji i wręczania ulotek osobom zbliżającym się do jedynej w stanie kliniki aborcyjnej. Pozew przeciw zapisom złożyli prawnicy i proliferzy, którzy podkreślają, że ograniczono wolność wypowiedzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sapa: troska o kobiety fundamentem działalności ruchów pro-life

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 08:01
- W latach 60 w polskiej służbie zdrowi przygotowano informacje, którymi posługiwał się wówczas Kardynał Wojtyła podczas swoich wizyt w Rzymie. To polskie badania dotyczące płodności i zdrowia kobiet w tym aspekcie posłużyły do pokazania oblicza antykoncepcji - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Sapa, działacz ruchu pro-life.
rozwiń zwiń