more_horiz
Wiadomości

A. Furgalski: dla poprawy bezpieczeństwa potrzeba szeregu działań infrastrukturalnych

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 11:45
- Ktoś musiał zginąć, by zabrano się za bezpieczeństwo - mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR
Audio
Adrian Furgalski
Adrian FurgalskiFoto: PR24

W audycji odniesiono się do tragicznego wypadku na ul. Sokratesa w Warszawie, który odbił się szerokim echem w całej Polsce.

Zdaniem Adriana Furgalskiego zainstalowanie w miejscu tragedii sygnalizacji świetlnej może okazać się nieskutecznym rozwiązaniem.

- Dla poprawy bezpieczeństwa potrzeba szeregu działań związanych z infrastrukturą - powiedział. - Ktoś musiał zginąć, by zabrano się za bezpieczeństwo - skomentował.

tunel Zakopianka 1200.jpg
Zakopianka: powstaje najdłuższy tunel drogowy w Polsce. Przebito pierwszą nitkę

Tunele na Zakopiance

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że budowa nowego odcinka zakopianki przebiega zgodnie z planem. W środę drogowcy przebili pierwszą część podziemnej trasy pod Luboniem Małym. 

Budowa tunelu będzie kosztować miliard złotych. To jeden z trzech nowych fragmentów zakopianki. W sumie między Luboniem a Rabką Zdrój powstanie szesnaście nowych kilometrów drogi ekspresowej S7. Inwestycja w sumie będzie kosztować dwa miliardy złotych. Wszystkie odcinki powinny być gotowe do 2021 roku.

- Innowacja w tym przypadku polega na zastosowanych metodach. Stosuje się mikrowybuchy, potem robi się otulinę w skałach, gdzie konstrukcja będzie budowana - tłumaczył Adrian Furgalski. - Tak długich tuneli do tej pory w Polsce nie budowano - dodał.

Eksperty zaznaczył, że tunel nie rozładuje do końca korków. - Nowa infrastruktura zachęca do tego, by ją wypróbować. Dwupasmówką nie dojedziemy do samego Zakopanego, tego nie ma w planach - stwierdził Furgalski. Jego zdaniem pomocna może okazać się droga kolejowa.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24/st 

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Adrian Furgalski

Data emisji: 25.10.2019

Godzina emisji: 11.09

Zobacz także

Zobacz także