X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Stanisław Żaryn: prof. Pogonowski nie utrzymywał relacji z Arkadiuszem B.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 22:27
Po powołaniu na szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego prof. Piotr Pogonowski nie utrzymywał żadnych relacji z panem Arkadiuszem B. - zapewnił rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Siedziba ABW przy Rakowieckiej w Warszawie
Siedziba ABW przy Rakowieckiej w WarszawieFoto: Google StreetView

Prof. Pogonowski w tym czasie widział go raz - podczas uroczystości organizowanej przez KAS, na którą szef ABW został zaproszony - poinformował rzecznik w zamieszczonej na Twitterze odpowiedzi dla Faktów TVN.

KARCZEWSKI_1200.jpg
S. Karczewski o M. Banasiu: te zarzuty budzą bardzo duże wątpliwości

Podejrzenie kierowania mafią VAT-owską

B. to były bliski współpracownik obecnego szefa NIK Mariana Banasia z czasów pracy w Ministerstwie Finansów. Jest podejrzewany przez prokuraturę o kierowanie mafią VAT-owską - wyłudzeniami podatku VAT. "Rzeczpospolita" podała, że pod takim zarzutem Arkadiusz B. siedzi w areszcie.

Stanisław Żaryn w odpowiedzi na maila Faktów TVN poinformował o kontaktach Pogonowskiego i B. Podał, że poznali się w ramach wspólnej pracy w MF, w latach 2006-2007 B. był dyrektorem jednostki odpowiedzialnej za sprawy administracyjno-logistyczne, a Pogonowski - za obsługę prawną i zastępstwo procesowe.

Stanisław Żaryn przypomniał, że w latach 2010-2015 prof. Pogonowski prowadził kancelarię radcy prawnego.

Rezygnacja z pracy w Radzie Nadzorczej

- W 2015 r. zaproponowano mec. Pogonowskiemu wejście w skład Rady Nadzorczej spółki Agencja Monitoringu Wywłaszczeń. Spółka ta miała się zajmować reprezentowaniem osób, które nie otrzymały żadnej należnej pomocy po wywłaszczeniach prowadzonych m.in. w okresie PRL - podał rzecznik.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Marcin Ociepa (Porozumienie): nie ma w obozie Zjednoczonej Prawicy zagrywek jak z piaskownicy

- Na skutek braku możliwości realnego wykonywania zadań członka Rady Nadzorczej (m.in. nieuzyskania informacji od Zarządu i Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki na temat sytuacji prawnej i finansowej Spółki) w dniu 10 lipca 2015 r. prof. Piotr Pogonowski złożył rezygnację z funkcji - napisał Żaryn. Dodał, że sąd wykreślił go z rejestrów, a za okres zasiadania w radzie nie uzyskał żadnych dochodów.

Rzecznik podkreślił, że te fakty i daty są powszechnie dostępne w Krajowym Rejestrze Sadowym i opublikowanym w internecie oświadczeniu majątkowym profesora, złożonym przy powołaniu na stanowisko p.o. szefa ABW i szefa ABW - 19 listopada 2015 r. i 19 lutego 2016 r.

Zapowiedź zdecydowanej reakcji

- Insynuacje, jakoby prof. Pogonowski brał udział w procederze przestępczym, spotkają się ze zdecydowaną reakcją prawną - zaznaczył w mailu do redakcji Faktów TVN Żaryn.


mbl

Zobacz więcej na temat: POLSKA ABW Stanisław Żaryn
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cios w mafię lekową. Przestępcy wywieźli medykamenty warte 15 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 16:47
Prokuratura Regionalna w Gdańsku, miejscowa policja i funkcjonariusze ABW zatrzymali 16 osób, które należały do dwóch grup przestępczych zajmujących się wyprowadzaniem z Polski leków i sprzedażą ich - po dużo wyższych cenach - za granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mafia lekowa rozbita przez służby. Zatrzymani właściciele sieci aptek, adwokaci i lekarz

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 09:27
W rozbitych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, policję i KAS dwóch grupach "mafii lekowej" oprócz ich liderów, zatrzymano właścicieli sieci aptek, dwóch adwokatów, lekarza, informatyka i księgowych - podały źródła zbliżone do sprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne zatrzymania ws. wyłudzeń podatku VAT. Prezes firmy z zarzutami

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 10:45
Funkcjonariusze ABW zatrzymali prezesa firmy podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się uzyskiwaniem nienależnych zwrotów podatku VAT. Jak wynika z ustaleń śledczych, w wyniku działań przedsiębiorstwa między styczniem 2013 r. a czerwcem 2015 r. Skarb Państwa mógł stracić ok. 60 mln zł.
rozwiń zwiń