X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Cezary Gmyz: Izabella Galicka była osobą o wybitnych osiągnięciach

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 16:04
– Izabella Galicka była osobą, którą skupiała naprawdę bardzo wiele środowisk. Jej śmierć pogrążyła w żałobie ludzi, którzy za nią tęsknią – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Niemczech.
Audio
  • 1.11.2019 Cezary Gmyz: będę bardzo tęsknił za Izabellą Galicką (Polskie Radio 24)
Izabella Galicka (1931 - 2019)
Izabella Galicka (1931 - 2019)Foto: Michal Wozniak/East News

Zmarła doktor Izabella Galicka, historyk sztuki, która zasłynęła jako odkrywczyni "polskiego" El Greco. Obraz "Ekstaza świętego Franciszka" odnaleziono w ramach prac inwentaryzacyjnych Polskiej Akademii Nauk prowadzonych z Hanną Sygietyńską na Mazowszu i Podlasiu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Izabella-Galicka-pap-1200.jpg
Nie żyje Izabella Galicka - odkrywczyni jedynego obrazu El Greca w Polsce

Cezary Gmyz, dziennikarz TVP, który przyjaźnił się z historyczką sztuki, podkreślił, że "straciliśmy jednego z najważniejszych polskich naukowców". – Izabella Galicka była osobą o wybitnych osiągnięciach – powiedział i przypomniał, że w jej dorobku jest również m.in. odkrycie płaskorzeźby Baccio Bandinelliego.

Gość PR24 powiedział, że zmarła "wspaniała osoba". Jak przypomniał, jej mieszkanie na Żoliborzu odwiedzali przedstawiciele wielu środowisk. – Przyjaźniła się z księdzem Jerzym Popiełuszką, Janem Olszewskim, należała do kręgu towarzyskiego Jarosława i Lecha Kaczyńskich – mówił na antenie Polskiego Radia 24. 

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Piotr Wąż.

PR24/msze

____________________ 

Data emisji: 1.11.2019

Godzina emisji: 15:35