X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Rafał Trzaskowski ws. oczyszczalni "Czajka": naprawiliśmy awarię rurociągu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 11:00
- Naprawiliśmy awarię rurociągu pod dnem Wisły i jesteśmy gotowi do ponownego uruchomienia kolektora - ogłosił Rafał Trzaskowski. - Przełączenie ścieków z rurociągu tymczasowego na kolektory nastąpi w nocy z piątku na sobotę - zapewnił. W związku z awarią kolektorów, a także spalarni w oczyszczalni, prokuratura prowadzi śledztwo.
Audio
  • R. Trzaskowski podziękował rządowi za współpracę przy naprawie awarii rurociągu (IAR)
Kolektory pod dnem Wisły
Kolektory pod dnem WisłyFoto: twitter.com/@trzaskowski_
  • Awaria kolektora ściekowego oczyszczalni "Czajka" doprowadziła do zrzutu ponad miliarda litrów nieoczyszczonych ścieków komunalnych wprost do Wisły
  • Zdaniem ekspertów do rażących błędów doszło już u zarania samej koncepcji budowy
  • Warszawa do 2 września prawie dwukrotnie przeskoczyła poprzednią rekordową awarię oczyszczalni ścieków w Meksyku
  • W związku z awarią kolektorów, a także spalarni w oczyszczalni Czajka, prokuratura prowadzi śledztwo.
tusk waltz 1200 pap.jpg
Awaria "Czajki", czyli śmierdząca inwestycja za 3,7 mld złotych

Prezydent Warszawy potwierdził na konferencji prasowej, że miasto jest gotowe, aby przejąć ścieki, które od czasu awarii układu przesyłowego, do oczyszczalni "Czajka" pompowane są bypassem skonstruowanym przez stronę rządową, w tym Wody Polskie. Jak zaznaczył prezydent, stołeczne władze cały czas współpracują z Wodami.


Oczyszczalnia czajka PAP-1200.jpg
Ekspert o awarii spalarni w "Czajce": nie wyobrażam sobie, aby to mogło trwać tak długo

W grudniu wyniki kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

- Przełączenie rurociągu tymczasowego na kolektory nastąpi w nocy z piątku na sobotę, czyli z 15 listopada na 16 listopada, dlatego że wtedy mamy najmniejszą objętość ścieków. W nocy dokładna godzina zostanie dobrana - przekazał Trzaskowski.

Jak poinformował prezydent stolicy, powstała grupa robocza między MPWiK a Wodami Polskimi, które odpowiadają za sam proces przełączenia. - Jesteśmy gotowi, oczywiście, do pomocy w całym tym procesie - dodał.

Rafał Trzaskowski podziękował instytucjom państwowym za współpracę przy neutralizacji skutków awarii rurociągu prowadzącego do oczyszczalni Czajka.

W związku z awarią kolektorów, a także spalarni w oczyszczalni Czajka, prokuratura prowadzi śledztwo. Do Ratusza i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W grudniu zostaną przedstawione całościowe wyniki kontroli prowadzonych przez Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska w przedsiębiorstwach zajmujących się zagospodarowaniem osadów ściekowych z "Czajki".

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

WIOŚ: w grudniu wyniki kontroli związanej z odpadami z "Czajki"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 13:43
Dopiero w grudniu zostaną przedstawione całościowe wyniki kontroli prowadzonych przez Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska w przedsiębiorstwach zajmujących się zagospodarowaniem osadów ściekowych z "Czajki" – poinformowała  Milena Nowakowska, rzecznik WIOŚ w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czajka" gotowa do pracy. "Układ przesyłowy ścieków pomyślnie przeszedł testy"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 16:48
- Właśnie zakończyliśmy próby szczelności kolektorów pod dnem Wisły, a układ przesyłowy pomyślnie przeszedł próby ciśnieniowe. MPWiK jest już gotowe do uruchomienia naprawionego przesyłu, co osobiście dziś sprawdziłem - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awaria "Czajki". Wody Polskie: ścieki trafią do naprawionego kolektora

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 18:48
W piątek rozpocznie się procedura przekierowania awaryjnego przepompowywania ścieków do naprawionego kolektora ściekowego prowadzącego do Czajki - poinformowały Wody Polskie. W trakcie akcji ścieki będą jednak trafiały do Wisły.
rozwiń zwiń