X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Anna Gembicka: protesty sędziów podają w wątpliwość ich niezawisłość

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 11:20
- Wielu Polaków nie ufa sądom. Jeżeli sędziowie są obecni na protestach, podczas których padają antyrządowe hasła, stawia to pod znakiem zapytania ich niezawisłość sędziowską - powiedziała w Polskim Radiu 24 posłanka PiS Anna Gembicka.
Audio

Przed sądami oraz przed ministerstwem sprawiedliwości odbyły się protesty po cofnięciu delegacji do olsztyńskiego sądu okręgowego sędziego Pawła Juszczyszyna. Wśród manifestujących byli m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska i Klaudia Jachira. We Wrocławiu Władysław Frasyniuk obrażał wyborców PiS, wznosząc wulgarne okrzyki. Protestowali również sami sędziowie, którzy żądali m.in. "powołania niepolitycznej KRS".

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Sebastian Kaleta: w Polsce orzeka ponad 700 sędziów powołanych w PRL

Prowadzący audycję Michał Rachoń przypomniał inne wydarzenie z Wrocławia. - Mieliśmy taką sytuację, że Józef Pinior - były senator, brał udział w jednej manifestacji razem z sędzią, który prowadzi jego sprawę - powiedział dziennikarz.

wolne_sady_1200.jpg
Manifestacje przed sądami. Skandaliczne okrzyki Władysława Frasyniuka

Anna Gembicka zwróciła uwagę, że takie postępowanie może wzbudzać duże wątpliwości. - Jeżeli w jednym proteście uczestniczą strona procesu i sędzia, to należy się zastanowić nad tym, co zrobić, aby nie wzbudzać tak dużych wątpliwości co do sprawiedliwości prowadzonej sprawy - podkreśliła posłanka.

"Trzeba zrobić wszystko, aby przywrócić zaufanie do sądów"

Jej zdaniem "wielu Polaków nie wierzy w to, że uzyska sprawiedliwość w sądzie". - Między innymi z tego względu wymiar sprawiedliwości wymaga reformy. Wielu Polaków nie ufa wymiarowi sprawiedliwości. Musimy zrobić wszystko, żeby to zaufanie przywrócić - żeby Polacy nie bali się walczyć o swoje prawa w sądzie - zaznaczyła polityk.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Radosław Fogiel o protestach przed sądami: może to doprowadzić do chaosu prawnego

Dodała, że uczestnictwo sędziów w protestach, podczas których padają antyrządowe hasła "stawia pod znakiem zapytania ich niezawisłość sędziowską".

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/bartos

---------------------

Data emisji: 04.12.2019

Godzina emisji: 10.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: część środowiska sędziowskiego manipuluje wyrokiem TSUE

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 21:41
Mateusz Morawiecki odniósł się do decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE, który rozpatrywał pytania prejudycjalne zadane przez Izbę Pracy Sądu Najwyższego. - Część środowiska prawniczego jest zawiedziona tym rozstrzygnięciem i manipuluje wyrokiem, usiłując wmówić opinii publicznej, że wynika z niego jakoby TSUE zakwestionował legalność KRS - oświadczył premier.
rozwiń zwiń