X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: trzeba przypominać o historii żołnierzy niezłomnych

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 17:30
Prezydent Andrzej Duda podziękował mieszkańcom Brzozowa za pamięć o żołnierzach niezłomnych. Podkreślił, że bohaterowie powojennego podziemia antykomunistycznego mają na Podkarpaciu swoje miejsca pamięci, o które dba miejscowa młodzież.
Audio
  • A. Duda w Brzozowie: należy przypominać o historii żołnierzy niezłomnych (IAR)
Andrzej Duda w Brzozowie
Andrzej Duda w BrzozowieFoto: PAP/Darek Delmanowicz

1200_Duda_TT.jpg
Prezydent: pokolenia nie doświadczyły takiej Polski jak dzisiejsza

Prezydent podczas wystąpienia podkreślił, że historia tej ziemi była trudna. - To w nią uderzały zagony tatarskie. To w nią uderzały różnego rodzaju napaści przez całe wieki. To potem Szwedzi także i tutaj ze swoim potopem dotarli. Tu palono wsie, palono miasta, niszczono, burzono, i za każdym razem trzeba było się odbudowywać - powiedział Andrzej Duda.

- Ile trzeba było do tego siły? Ile trzeba było do tego determinacji? Ile trzeba było do tego także i miłości, żeby się stąd nie wynieść, nie pójść, gdzieś daleko. Tylko tu zostać - zaznaczył prezydent.

zolnierze_niepodleglosci1200.jpg
Ruszyła platforma "Żołnierze Niepodległości". Poznaj historię tysięcy polskich bohaterów

"Walczyli o wolną i niepodległą Polskę"

Andrzej Duda zwrócił uwagę na to, że "mieszkańcy Brzozowa walczyli o wolną, suwerenną i niepodległą Polskę, walczyli o to, by była".

- To właśnie taka historia przez stulecia, potem poprzez zabory, poprzez kolejne powstania, które się przetaczały, przez polskie ziemie pod okupacją zaborczą, potem poprzez walkę o odzyskanie niepodległości, potem poprzez walkę o ukształtowanie i utrzymanie granic tej odrodzonej w 1918 roku Rzeczypospolitej - dodał prezydent.

- I ci ludzie stąd, o Polskę wolną, suwerenną niepodległą walczyli, o to by była - powiedział Andrzej Duda.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: historycy mówią, że dzisiejsza Polska jest najbardziej wolna od XVII wieku

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 13:00
W przemówieniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości prezydent Andrzej Duda przypomniał trudną drogę do odzyskania przez Polskę suwerenności. Wspominał też żołnierzy, którzy oddali życie za wolny kraj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rocznica wybuchu powstania listopadowego. Prezydent: pamięć naszym obowiązkiem

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 17:48
W Warszawie, przed pomnikiem Bitwy pod Olszynką Grochowską, odbyły się obchody 189. rocznicy wybuchu powstania listopadowego.  - Jak co roku w sposób szczególny czcimy pamięć polskich patriotów, którzy po latach działalności konspiracyjnej czynnie i z całą mocą wystąpili przeciw zniewoleniu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników uroczystości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyczny sztandar ułanów trafił do muzeum. "Symbol wierności, honoru i męstwa"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 12:23
Do Muzeum Wojska Polskiego trafił odnaleziony po latach sztandar 4. Pułku Ułanów Zaniemeńskich. - W Polsce prawdziwie wolnej, niepodległej i suwerennej sztandar ten wreszcie znajdzie swoje miejsce, tam gdzie powinien być - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości przekazania chorągwi.
rozwiń zwiń