X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Jacek Liziniewicz: zejście z linii ciosu to dobry ruch Schetyny

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 11:41
- Tomasz Siemoniak mówi o potrzebie nowej energii, zmiany, zejścia na poziomy powiatowe. Jeśli już się wychodzi to trzeba mówić coś konkretnego, ciekawego. Ci ludzie mówią na okrągło nudne rzeczy, to jest przewidywalne i niewyrafinowane – komentował politolog, dr Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego). O wyborach na stanowisko przewodniczącego PO dyskutowali także Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska) i publicysta dr Krzysztof Karnkowski.
Audio
  • Grzegorz Schetyna nie będzie ponownie szefem PO. Komentarze (Polskie Radio 24 / Debata w PR24)
Tomasz Siemoniak oraz Grzegorz Schetyna
Tomasz Siemoniak oraz Grzegorz SchetynaFoto: Adam Jastrzebowski/REPORTER

Dotychczasowy lider PO Grzegorz Schetyna oświadczył, że nie będzie się ubiegał o stanowisko przewodniczącego partii i rekomendował na to stanowisko Tomasza Siemoniaka. "Zamykam ten etap, w którym PO jest w dużo lepszym stanie niż ta z 2015 i 2016 roku" - mówił Schetyna.

SchetynaG1200.jpg
Prof. Mieczysław Ryba: Schetyna nie wypadł z gry, odsunął się na drugi plan

Jacek Liziniewicz podkreślał, że rezygnacja Grzegorza Schetyny z kandydowania wydaje się rozsądna. - To był dobry ruch Grzegorza Schetyny, który postanowił zejść z linii ciosu i nie kandydować na przewodniczącego Platformy. Delegował Tomasza Siemoniaka, jak rozumiem zaufanego człowieka, w którego, jak pamiętamy nie wierzył, nazywając drugorzędnym politykiem. Teraz wysyła go na pierwszą linię, pytanie w jakim charakterze. Stawka jest wyrównana, największe szanse ma Borys Budka. Pamiętajmy, że Grzegorz Schetyna, mistrz zakulisowych działań to ważny gracz w tej układance – stwierdził publicysta.

Zdaniem dr Krzysztofa Karnkowskiego zwycięstwo Tomasza Siemoniaka mogłoby przynieść istotne zmiany w Platformie Obywatelskiej. - Tomasz Siemoniak jest dla mnie pewną zagadką. Parę razy zdarzyło mu się zachowywać trochę przyzwoiciej niż reszcie kolegów, choćby w kwestii obchodów smoleńskich. Pomimo, że później wpadł w typowy dla Platformy opozycyjny, histeryczny ton, wydaje się, że byłby jedynym z tej grupy kandydatów politykiem, który jako lider Platformy mógłby cokolwiek zmienić w jej przekazie i wyprowadzić na prostą. Żaden inny kandydat tego nie gwarantuje – zauważył.

Artur Wróblewski ocenił że kandydatury nie wróżą nowego otwarcie dla PO. - Patrząc na zestaw odnowicieli PO można zacytować słowa "wszystko pamiętają, niczego się nie nauczyli" wypowiadane o Burbonach. Borysa Budka to stara twarz w Platformie, popularna, zdobył ponad 90 tys. głosów, ale tak jak Siemoniak jest od dawna w tej formacji. Znamy już tych ludzi, twarz Siemoniak jest już ograna, a Borys Budka jest trochę twarzą walki ze zmianami w wymiarze sprawiedliwości. Nie mam do niego pretensji o to, że wychodzi i krytykuję tę reformę wymiaru sprawiedliwości, tylko o to, ze atakuje w ogóle zmianą jakąkolwiek.

Bogdan Zdrojewski, Bartosz Arłukowicz, Borys Budka, Joanna Mucha, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz - to szóstka kandydatów na przewodniczącego PO, która do piątku zgłosiła swoje kandydatury.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

***

Audycja: "Debata w PR24"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz 

Goście: Jacek Liziniewicz, dr Artur Wróblewski, dr Krzysztof Karnkowski

Data emisji: 04.01.2020

Godzina emisji: 09.06

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak