X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Maria Koc: konsultowanie projektu noweli ustawy o sądach w Brukseli to precedens

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 18:20
- Mamy do czynienia z precedensem, bo marszałek Senatu Tomasz Grodzki poleci do Brukseli konsultować projekt noweli o sądach, a nie gotową ustawę - mówiła w Polskim Radiu 24 senator PiS, Maria Koc. 
Audio
  • Maria Koc o projekcie noweli ustawy o sądach ("Rozmowa PR 24")

Ósmego stycznia marszałek Senatu Tomasz Grodzki uda się do Brukseli, gdzie będzie rozmawiał na temat praworządności m.in. z wiceszefową Komisji Europejskiej. Odwołania wizyty domagają się politycy Zjednoczonej Prawicy. Opozycja parlamentarna broni decyzji marszałka o podróży.

PAP Tomasz Grodzki 2 1200.jpg
Były funkcjonariusz UB z nagrania Tomasza Grodzkiego donosił na żonę

"Prezydent, premier i parlament" 

- Zastanawiam się czy marszałek senatu Tomasz Grodzki ma prawo występować do Komisji Weneckiej o opinię w sprawie projektu nowelizacji ustawy o sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym. Mogą to bowiem robić prezydent, premier i parlament – mówiła w PR24 senator PiS.

Dodała, że wizyta marszałka senatu w Brukseli i jego zapowiedzi konsultacji projektu noweli ustawy o sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym to  precedens. – Konsultuje się gotową ustawę, a nie jej projekt, który na różnych etapach może się jeszcze zmienić – dodała Maria Koc.

"Opozycja przeciw"

Grodzki PAP-1200.jpg
"Moralne zbydlęcenie", "obrzydliwe". Komentarze po wypowiedziach marszałka Senatu

Przypomniała, że opozycja wprawdzie mówi, że trzeba reformować wymiar sprawiedliwości, ale kiedy rządzili nic nie zrobili.  - Teraz kiedy takie próby reformowania są podejmowane, to się im opozycja  sprzeciwia – zaznaczyła.

Senator PiS podkreśliła, że Polska nie zamierza opuszczać Unii Europejskiej jak mówi opozycja, ale chce reformować sądownictwo, a nikt nie odbiera sędziom ich niezawisłości. Wielu sędziów natomiast, jej zdaniem, angażuje się w spory polityczne.

 


Więcej w nagraniu.  

***

Audycja: "Rozmowa PR24" 
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Maria Koc 
Data emisji: 7.01.2020
Godzina emisji: 17.35

PR24/PAP/jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grodzki w liście do KE. "Senat rozpatrzy akty mogące zagrażać praworządności"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 13:13
Marszałek Senatu odpowiedział na list Komisji Europejskiej, którą zaniepokoiła ostatnia ustawa dot. polskich sędziów. "Senat należycie rozpatrzy wszelkie akty mogące zagrażać praworządności" - napisał Tomasz Grodzki w liście do wiceprzewodniczącej Viery Jourovej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bielan o wyjeździe marszałka Senatu do Brukseli: próba łamania konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 10:27
- Wyjazd Tomasza Grodzkiego do Brukseli jest przekroczeniem jego kompetencji - ocenił w piątek Adam Bielan. Europoseł PiS podkreślił, że marszałek Senatu "nie ma konstytucyjnych uprawnień do tego, żeby prowadzić własną politykę zagraniczną".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Buda: opozycja jest przeciwna ustabilizowaniu sytuacji w wymiarze sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 18:17
- Nie podejmujemy żadnych decyzji w zakresie niezawisłości sędziowskiej, bo w nią ingerować nie można, ale nie pozwolimy by jeden sędzia mówił drugiemu, że nie jest sędzią - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister w resorcie funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
rozwiń zwiń