X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Kto w sztabie Andrzeja Dudy? Paweł Mucha: skład w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 07:58
W tym tygodniu prezydent Andrzej Duda zaprezentuje swój sztab wyborczy - poinformował wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Zaznaczył, że planowane są kolejne konwencje wyborcze Andrzeja Dudy i można spodziewać wystąpień programowych prezydenta.
Warszawska konwencja prezydenta Andrzeja Dudy
Warszawska konwencja prezydenta Andrzeja DudyFoto: PAP/Mateusz Marek

Mucha poinformował, że "prezydent za kilka dni będzie prezentował swój sztab wyborczy". - Ale drużyna Andrzeja Dudy to też miliony Polaków, które mu zaufały pięć lat temu i jeszcze większa liczba wyborców, którzy będą chcieli mu udzielić poparcia w tych nadchodzących wyborach - dodał.

duda 1200 pap.jpg
Andrzej Duda: moim najważniejszym celem jest podniesienie poziomu życia Polaków

"Ogromne wyzwanie kampanii"

Pytany, kiedy prezydent ruszy w trasę po kraju powiedział, że "DudaBus" nigdy się nie zatrzymał. - To jest taka prezydentura, która charakteryzuje się tym, że prezydent był w każdym polskim powiecie, jako pierwszy w historii prezydent Rzeczpospolitej. Jeżeli uwzględnimy i kampanię i wykonywanie urzędu prezydenta, to Andrzej Duda odwiedził każdy polski powiat i dalej te spotkania będą - powiedział.

Dodał, że "na początku przyszłego tygodnia będą kolejne wypowiedzi kampanijne prezydenta, więc dowiemy się o tych planach więcej".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Miniona kadencja jest imponująca". Henryk Kowalczyk o dokonaniach Andrzeja Dudy

Pytany, czy obecna kampania wyborcza będzie trudniejsza czy łatwiejsza dla Andrzeja Dudy niż ta sprzed pięciu lat, prezydencki minister odparł, że każda kampania to ogromne wyzwanie. - Jestem przekonany, że w sobotę na konwencji prezydent zainaugurował drogę ku zwycięstwu w wyborach. Ogromny entuzjazm, ogromna ilość osób zgromadzonych, ogromna, pozytywna energia - stwierdził Mucha.

"Blisko ludzi"

Jak ocenił, inauguracja kampanii odbyła się "w ten sam sposób, jak cała ta prezydentura może być scharakteryzowana, czyli blisko ludzi". - To jest prezydentura blisko ludzkich spraw, wśród ludzi, skupiona na zwykłych sprawach związanych z sytuacją polskiej rodziny, z jej dochodami, stabilizacją, ale też prezydentura dialogu, stałej rozmowy - powiedział Mucha.

1200_Duda_PAP.jpg
Premier: Andrzej Duda jest gwarantem tego, że naprawa Rzeczypospolitej będzie trwać

Ważnym argumentem w obecnej kampanii - stwierdził prezydencki minister - jest to, że "dziś możemy powiedzieć, że to jest prezydentura dotrzymanego słowa". - To zrealizowane obietnice, rozwój Polski, to, że mamy dziś najniższe w historii bezrobocie, zrównoważony budżet, że Polska rozwija się bardzo dynamicznie, rosną dochody Polaków - nie tylko wynagrodzenia minimalne, ale przeciętne wynagrodzenie rośnie, to jest to ogromny argument - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Mocna, liczna, w amerykańskim stylu". Marek Ast o konwencji Andrzeja Dudy

- Pięć lat temu można było powiedzieć, że nie wiemy, jakim prezydentem będzie Andrzej Duda, a dzisiaj wiemy, że to jest polityk, który dotrzymuje słowa i ma dziś ogromny bagaż doświadczeń, jeżeli chodzi o politykę krajową, sprawy polskiego bezpieczeństwa, politykę zagraniczną. To jest prezydent, para prezydencka, która niezwykle godnie Polskę reprezentuje i dziś Polacy wiedzą, że to jest człowiek z ogromnym doświadczeniem, któremu można zaufać na kolejną kadencję - powiedział Mucha.

"Wyraźnie wykreowana" wizja prezydentury

Pytany, czy można się spodziewać nowych zobowiązań wyborczych prezydenta w obecnej kampanii, Mucha zaznaczył, że podczas sobotniej konwencji Andrzej Duda mówił także o kwestiach, które wciąż wymagają działań, m.in. o służbie zdrowia czy wymiarze sprawiedliwości.

- To nie jest jedyna konwencja, która jest planowana w tej kampanii wyborczej. Na pewno można się spodziewać też wystąpień programowych prezydenta, które będą uszczegóławiać pewną wizję prezydentury. Ale ta wizja prezydentury w sobotę została bardzo wyraźnie wykreowana właśnie ze wskazaniem dorobku prezydentury - powiedział prezydencki minister.

>>> [NASZ WYWIAD] Radosław Fogiel: ruszamy pełną parą, prosto ku zwycięstwu

Jak dodał, "wielkie programy społeczne, transfery społeczne, przy jednocześnie zrównoważonym budżecie i stabilnej gospodarce to ogromny dorobek". - Polska rozwija się bardzo dynamicznie, ludziom żyje się lepiej, ale prezydent na pewno będzie wracał w trakcie wizyt krajowych, w swoich wystąpienia do kwestii szczegółowych, programowych, które są do podjęcia w drugiej kadencji - powiedział Mucha.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Mucha: Andrzej Duda kontynuuje program "Polski solidarnej"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 21:28
Zastępca szefa kancelarii prezydenta Paweł Mucha mówił w TVP Info, że dalsza prezydentura Andrzeja Dudy jest gwarantem rozsądnych zmian na kolejne lata. Dziś Andrzej Duda zainaugurował swoją kampanię wyborczą. Ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi poparcia udzieliło Prawo i Sprawiedliwość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Borowik o konwencji Andrzeja Dudy: widać pracę PR-owców

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 18:09
Wojciech Borowik, prezes zarządu Stowarzyszenia Wolnego Słowa, mówił, że sobotnia konwencja prezydenta Andrzeja Dudy była "w amerykańskim stylu", również z uwagi na udział rodziny głowy państwa. - Widać było, że PR-owcy się napracowali - ocenił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błażej Spychalski: spotkania z Polakami to jeden z filarów prezydentury Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 07:25
- Rozmowa z Polakami jest dla prezydenta Andrzeja Dudy bardzo ważna. Pięć lat temu mówił, że chciałby, aby jego prezydentura była otwarta, oparta na dialogu i tak się dzieje - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. 
rozwiń zwiń