X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Czy Polacy powinni uciekać z Włoch? Prof. Kachniewska: nie ulegajmy krzykliwym nagłówkom

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 17:16
- Nie ulegajmy internetowym newsom, które najpewniej są dalekie od trzeźwej oceny sytuacji. Nagłówki prasowe muszą krzyczeć, ale zazwyczaj mają niewiele wspólnego z rzeczywistością - oceniła w komentarzu dla PolskieRadio24.pl prof. Magdalena Kachniewska (SGH).
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

koronawirus włochy2 1200.jpg
Siódma ofiara śmiertelna koronawirusa we Włoszech. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

We Włoszech liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do siedmiu - poinformowała agencja Ansa. Rośnie też liczba stwierdzonych zarażeń. Ogólna liczba zarażeń to obecnie 224. Kilkanaście gmin otoczono kordonem sanitarnym. W 5 północnych regionach na tydzień zamknięto szkoły, muzea i odwołano wszelkie masowe imprezy.

Prof. Magdalena Kachniewska zwraca uwagę na to, że "hasło »blokady dróg« brzmi dramatycznie, ale świadczy przecież o stanowczych działaniach, mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby". - Izolacja wybranych włoskich miejscowości nie jest powodem do paniki, ale świadczy o tym, że rząd włoski podejmuje najbardziej oczywiste działania. Braki w zaopatrzeniu, o jakich donoszą wzburzone media, dotyczą tylko małych miejscowości, w których gwałtowny skok popytu na środki higieniczne i żywność spotkał się ze zbyt niską podażą, dostosowaną do normalnego poziomu konsumpcji - wyjaśnia.

- W takim państwie jak Włochy nie obawiałabym się o zapanowanie nad tą sytuacją. Na pewno nie będzie ona rzutowała na pozostałe regiony kraju. Dostosowanie podaży do wzmożonego popytu i odpowiednia dystrybucja zapasów nie stanowi na pewno wyzwania, tym bardziej że mówimy o państwie unijnym - dodaje.

włochy wirus 1200 pap.jpg
"Unikajcie skupisk ludzi". Polski konsulat we Włoszech wydał ostrzeżenie

"Czekajmy spokojnie na rzeczowe komunikaty"

Profesor wskazuje, że odrębną kwestią pozostaje natomiast decyzja o ewentualnych planach wycieczkowych i urlopowych polskich obywateli. - Skrócenie karnawału w Wenecji i inne środki zapobiegawcze (odwołanie licznych koncertów, unikanie zgromadzeń) wskazuje, że władze regionu nie zamierzają ryzykować zdrowiem i życiem mieszkańców ani turystów, a koncentracja wielkich tłumów w oczywisty sposób mogła oznaczać takie zagrożenie - wyjaśnia.

Według prof. Magdaleny Kachniewskiej rozsądne wydaje się wstrzymanie z jakimikolwiek decyzjami do czasu, aż uprawnione do tego instytucje (w szczególności włoski sztab antykryzysowy i Ministerstwo Spraw Zagranicznych) przedstawią obraz sytuacji poparty solidnymi danymi. - Urlop ma być przecież wypoczynkiem i radością. Trudno byłoby się cieszyć wyjazdem do Północnych Włoch bez możliwości udziału w przedstawieniu La Scali albo zobaczenia Ostatniej Wieczerzy - wskazuje.

- Warto zatem wstrzymać się z rezerwacją podróży i poczekać na spokojne, rzeczowe komunikaty - dodaje.

st / kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ofiary śmiertelne koronawirusa we Włoszech. Rząd rozważa "nadzwyczajne kroki"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 20:30
Do dwóch wzrosła liczba osób, które zmarły z powodu zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę władze regionów Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, które są ogniskiem zachorowań w kraju. Liczba zarażonych osób wzrosła już do 61.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus we Włoszech: coraz więcej zarażonych i ofiary śmiertelne. Całe gminy odcięte od świata

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 10:20
We Włoszech rośnie liczba zarażonych koronawirusem. Według najnowszych danych, podawanych w mediach przez lokalne władze, to już ponad 100 chorych. Dwie osoby zmarły. Najwięcej zarażonych - 89 - jest w Lombardii, 17 w Wenecji Euganejskiej, dwie w Emilii-Romanii, dwie w stołecznym regionie Lacjum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagrożenie koronawirusem. Włosi odwołują podróż 700 uczniów do Krakowa i Auschwitz-Birkenau

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 15:54
Władze włoskiego stołecznego regionu Lacjum poinformowały, że z powodu alertu wprowadzonego w związku z szerzeniem się w tym kraju koronawirusa odwołano podróż 700 uczniów do Krakowa i byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Wyjazd planowano na piątek.
rozwiń zwiń