X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dariusz Piontkowski: do polskich szkół trafią dodatkowe środki dezynfekujące

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 15:15
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapowiedział w Białymstoku, że w najbliższych dniach do wszystkich szkół w Polsce powinny trafić dodatkowe środki dezynfekujące. To w związku z kolejnymi potwierdzonymi przypadkami koronawirusa.
Audio
  • Dariusz Piontkowski: akcja powinna się zacząć w najbliższych dniach (IAR)
  • Szef MEN o środkach do dezynfekcji w szkołach (IAR)
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski
Minister edukacji narodowej Dariusz PiontkowskiFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Minister przypomniał, że wszystkie szkoły powinny zapewnić uczniom podstawowe środki czystości takie jak mydło "nie tylko w związku z zagrożeniem koronawirusem, ale po prostu ze względu na utrzymanie higieny".

- Widzimy jednak, że mogą pojawić się problemy z zaopatrzeniem w środki dezynfekujące na bazie alkoholu. Stąd pomysł ministra zdrowia, aby dodatkowo przekazać szkołom pewne ilości takich środków dezynfekujących - mówił Dariusz Piontkowski.

Szef MEN poinformował, że akcja powinna się rozpocząć w najbliższych dniach. Resort uprzedził dyrektorów, że taka przesyłka może do nich trafić.

Jak mówił minister, powinna ją otrzymać każda szkoła. Dodał, że o szczegółach będzie niedługo informował minister zdrowia.
Według najnowszych danych resortu zdrowia w Polsce jest osiem potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem.

Placówki poinformowane o zasadach działania

Pytany na konferencji prasowej w Białymstoku o sytuację placówek oświatowych w kontekście zagrożenia zarażeniem koronawirusem minister Dariusz Piontkowski podkreślał, że kluczowe są decyzje ministerstwa zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące standardów zachowania, gdyby doszło do zarażenia.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Pacjenci z koronawirusem w szczecińskim szpitalu. Nowe informacje o stanie zdrowia

Przypomniał, że w oparciu o takie instrukcje, pod koniec lutego do placówek oświatowych wysłane zostały informacje na temat zasad działania.

ZOBACZ TAKŻE
pap_probka-1200.jpg
Dwa kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Nowe miejsca zakażeń

Przede wszystkim: higiena osobista

- W pierwszej kolejności mówimy o tym, o czym mówi minister zdrowia, czyli o zachowaniu higieny osobistej, tak aby utrudnić rozprzestrzenianie się tego wirusa, ale także przekazaliśmy, według jakich schematów dyrektor ma reagować, jak kontaktować się z powiatową stacją sanepidu, gdyby pojawiło się podejrzenie zarażenia koronawirusem - mówił Piontkowski.

Profilaktyka koronawirusa (opr. Adam Ziemienowicz)Profilaktyka koronawirusa (opr. Adam Ziemienowicz)

Wyjaśnił, że chodzi np. o zasady izolowania takich osób i ich najbliższego otoczenia, a jeśli jest taka potrzeba, również ewentualność zamknięcia szkoły.

Zawieszone zajęcia

- Na razie w skali całego kraju było nieco ponad dziesięć szkół, które zdecydowano się zamknąć na jeden lub dwa dni. I w tym czasie dokonano badania osób podejrzanych o zarażenie, okazało się na szczęście, że to się nie potwierdziło  - mówił szef MEN.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Koronawirus w Polsce. Sanepid dociera do osób, które podróżowały samolotem z zakażonym pacjentem

- Szkoły po dezynfekcji z powrotem spokojnie wracają do zajęć - mówił szef MEN.

Według najnowszych danych resortu zdrowia, w Polsce jest osiem potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. W całym kraju hospitalizowanych jest 146 osób, 1 548 osób poddano kwarantannie domowej, a 6 409 objęto nadzorem Sanepidu.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MEN przekazał szkołom i przedszkolom rekomendacje w sprawie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 13:27
Dyrektorze, zaapeluj do rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły. Zwróć uwagę, aby do pracy nie przychodzili chorzy nauczyciele i inni pracownicy – to część rekomendacji, które szef MEN Dariusz Piontkowski przekazał w czwartek m.in. szkołom i przedszkolom.
rozwiń zwiń