X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Premier: "tarcza antykryzysowa" to największy polski pakiet wsparcia w historii

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 16:14
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że "tarcza antykryzysowa" ma uchronić naszą gospodarkę od skutków koronawirusa. Dokument, który ma dziś przyjąć rząd, zakłada wsparcie w wysokości 212 miliardów złotych, w tym 60 miliardów z budżetu.
Audio
  • Premier: "tarcza antykryzysowa" to oręż w walce o polską gospodarkę (IAR)
  • Premier: państwo stoi po stronie pracowników i przedsiębiorców (IAR)
  • Premier: państwo zapewni wsparcie dla samozatrudnionych i pracujących na umowach cywilno-prawnych (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
  • W piątek Sejm ma zająć się projektem "tarczy antykryzysowej", czyli pakietem ustaw pozwalającym przedsiębiorcom zmierzyć się z epidemią koronawirusem i wywołanymi nim turbulencjami gospodarczymi
  • Tarcza zakłada m.in. pożyczki dla przedsiębiorstw, możliwość odroczenia płatności do ZUS i US
  • Pakiet ustaw będzie wart w sumie ponad 212 mld złotych - tj. ok. 10 proc. polskiego PKB
  • - To największy pakiet pomocowy w historii Polski - powiedział premier Mateusz Morawiecki

W nagraniu wyemitowanym w mediach społecznościowych premier zwrócił uwagę, że obecne czasy to gospodarcza próba dla naszego kraju. - Tej burzy nie zdołamy całkowicie uniknąć - mówił Mateusz Morawiecki, zapewniając równocześnie, że zapisy tarczy mają nas chronić w czasie "bitwy".

PAP Michał Dworczyk 1200.jpg
"Wejdzie w życie w ciągu dwóch tygodni". Szef KPRM o "tarczy antykryzysowej"

Walka o gospodarkę i o miejsca pracy

Jak wyjaśnił, czeka nas walka o gospodarkę, firmy i miejsca pracy.  - Wiele firm i sektorów zamroziło swoją działalność, przerwane są światowe łańcuchy dostaw. Liderzy największych państw i eksperci na świecie alarmują: skutki kryzysu gospodarczego będą bardzo poważne - wskazał szef rządu.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Ważne jest, aby przekazywać środki dla państw narodowych". Beata Kempa o roli UE w walce z pandemią

Jak dodał, właśnie w takich warunkach "przychodzi czas gospodarczej próby dla Polski, być może najpoważniejszej, z jaką mierzyliśmy się od dziesięcioleci".

- Państwo jest po stronie pracowników i przedsiębiorców. W tym nadzwyczajnym czasie wszyscy musimy być solidarni i odpowiedzialni, grać w jednej drużynie - dodał Mateusz Morawiecki. 

fabryka samochodów 1200.jpg
Koronawirus trzęsie światową gospodarką. MFW: potrzeba globalnej akcji pomocowej

"Największy pakiet w historii"

Według premiera całkowita wartość tarczy wyniesie co najmniej 10 proc. całego polskiego PKB. - Jest to największy polski pakiet wsparcia w historii - ocenił szef rządu.

- Państwo polskie pomoże pracownikom i pracodawcom w tej trudnej sytuacji, pokryje 40 proc. wynagrodzeń dla pracowników, zapewni wsparcie dla osób samozatrudnionych i na umowach cywilno-prawnych, poszerzy gwarancje dla małych i średnich firm, uruchomi możliwości kredytowe dla zachowania płynności, ulży w opłacaniu składek - przypomniał Mateusz Morawiecki.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Prezydent: w "tarczy antykryzysowej" ułatwienia dla rolników i strażaków ochotników

Szef rządu podziękował za dotychczasowe rozmowy związkom zawodowym, biznesowi i przedsiębiorcom. - Zrobimy wszystko, żeby powstrzymać pandemię, a równocześnie będziemy walczyć, by chronić polską gospodarkę, polskie firmy i pracowników - zapewnił. - Czeka nas bardzo trudny czas, ale musimy być solidarni i jeszcze mocniej troszczyć się o swoich bliskich - zaznaczył.

Pakiet wsparcia dla firm

Ogłoszona 18 marca tzw. tarcza antykryzysowa przewiduje m.in. mikropożyczki dla przedsiębiorców do 5 tys. zł, rozszerzony program gwarancji de minimis BGK dla małych i średnich firm (podwyższony zostanie poziom zabezpieczenia kredytu z 60 proc. do 80 proc.) oraz wsparcie w leasingu dla firm z problemami (Agencja Rozwoju Przemysłu przeznaczy 1,7 mld zł na refinansowanie umów leasingowych firm transportowych). W pierwotnym projekcie znalazła się także możliwość odroczenia płatności składek na ZUS o trzy miesiące (późniejsza spłata składek będzie mogła zostać rozłożona na raty).

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: zrobię wszystko, by jak najłagodniej przeprowadzić Polskę przez czas perturbacji

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 00:39
- Kluczowym celem jest, aby polscy pracownicy przeszli przez kryzys bez utraty pracy i środków do życia, a polskie firmy - bez utraty płynności, biznesowego potencjału i wypracowanej pozycji w łańcuchach wartości - napisał premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu posiedzenia gospodarczego sztabu kryzysowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tarcza antykryzysowa". Piotr Müller: już dzisiaj przyjmiemy pakiet ustaw

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 09:34
Rząd przyjmie dziś, w trybie obiegowym, tzw. tarczę antykryzysową. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że wcześniej odbędzie się robocze posiedzenie Rady Ministrów w formule telekonferencji, zaplanowane na godz. 12.
rozwiń zwiń