Pandemia nie ma wpływu na produkcję energii elektrycznej. PGE uspokaja

Zauważalny spadek zużycia energii elektrycznej, głównie z powodu ograniczenia produkcji przedsiębiorstw, nie wpływa na działalność operacyjną Polskiej Grupy Energetycznej. Spółka wytwarza energię elektryczną bez zakłóceń.

2020-04-20, 11:00

Pandemia nie ma wpływu na produkcję energii elektrycznej. PGE uspokaja
We Włoszech cena energii elektrycznej w sierpniu osiągnęła rekordową wartość ponad 50 euro/kWh.Foto: NATTHAPONG SUNTORNDECH/Shutterstock.com

– Gwarantuję, że bez względu na to, jak będzie wyglądała sytuacja po pandemii, nasze jednostki wytwórcze będą realizowały potrzeby gospodarki i społeczeństwa w zakresie dostaw energii elektrycznej – podkreśliła Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Prezes dodała, że decyzjom gospodarczym, które podejmuje zarząd spółki, przyświeca – także teraz w czasie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa – "niezmiennie misja gwarantowania bezpieczeństwa energetycznego Polski".

5 mln zł dla szpitali

Spółka zatrudnia blisko 15 tys. pracowników oraz ma 9 tys. pracowników w spółkach nadzorowanych. Wszyscy mają zapewniony dostęp do środków ochrony bezpośredniej, m.in. środków dezynfekujących, maseczek, rękawiczek ochronnych i kombinezonów.

– Wprowadziliśmy w naszych zakładach pomiar temperatury oraz prowadzimy na bieżąco działania informacyjne w oparciu o dane przedstawiane przez administrację rządową, GIS i Ministerstwo Zdrowia – podkreśla Wioletta Czemiel-Grzybowska.

REKLAMA

Powiązany Artykuł

prąd energia elektryczna 1200.jpg
Z powodu pandemii spadło zużycie prądu. Znamy wstępne dane

Dodatkowo, w ramach walki z koronawirusem, PGE wsparła finansowo 17 szpitali wskazanych przez Ministerstwo Aktywów Państwowych we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Otrzymały one łączne 5 mln zł. Ta kwota zostanie przeznaczona na ochronę zdrowia i życia zakażonych pacjentów.

Pracownicy PGE pomagają też innym, na przykład robią zakupy pierwszej potrzeby, szyją maseczki ochronne, oddają krew.

Milion gospodarstw domowych

W ubiegłym roku spółka rozpoczęła eksploatację dwóch nowych bloków konwencjonalnych w Elektrowni Opole, które są o ok. 25 proc. mniej emisyjne w stosunku do starszych bloków tej elektrowni, a w tym roku zakończona zostanie budowa bloku energetycznego w Elektrowni Turów. Z kolei w styczniu 2020 r. podpisano umowę w sprawie budowy nowych mocy gazowych w Elektrowni Dolna Odra. Dwa bloki gazowo-parowe o mocy ok. 1400 MW będą w stanie zasilić w energię elektryczną blisko milion gospodarstw domowych.

Powiązany Artykuł

energia elektryczna1200.jpg
Minister klimatu: dostawy prądu nie są zagrożone

Oprócz inwestycji w nowe bloki energetyczne, kontynuowany jest program dostosowania aktywów do unijnych tzw. konkluzji BAT, czyli norm zanieczyszczenia powietrza dla zakładów energetycznych.

REKLAMA

PGE GiEK jest liderem wydobycia węgla brunatnego w Polsce – ok. 87 proc. udziału w rynku tego surowca. Bełchatowska spółka wytwarza też ponad 36 proc. krajowej energii elektrycznej, co także stawia spółkę na pierwszym miejscu w tej branży.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

 

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej