more_horiz
Wiadomości

"Zawsze musimy sprawdzić gdzie i jakie są warunki". Ekspert o otwarciu granic kraju

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 12:51
- Jest jeszcze sporo zasad czasami chaotycznie narzucanych i odwoływanych. Z jednej strony granice są otwarte, ale zawsze musimy sprawdzić gdzie i jakie są warunki, jeżeli chodzi o wjazd do danego kraju. Sytuacja w różnych krajach jest różna - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Furgalski, zespół doradców gospodarczych TOR.
Audio
  • Adrian Furgalski w rozmowie na temat otwarcia granic dla branży transportowej i turystycznej ("Temat Dnia/Gość PR24")
Polsko-litewskie przejście graniczne w Budzisku
Polsko-litewskie przejście graniczne w BudziskuFoto: PAP/Michał Zieliński

Tematem audycji było ponowne otwarcie granic Polski dla branży transportowej i turystycznej. - Cieszy to, że kolejne możliwości są dostępne dla obywateli. Pamiętajmy jednak, że wirus cały czas jest i nie lekceważmy nakazów. Sytuacja w różnych krajach także jest różna. Na Słowacji czeka nas kwarantanna, podobnie jak w Wielkiej Brytanii, ale dla odmiany w Czechach jej nie ma - ocenił Adrian Furgalski.

cpk-1200-free.jpg
Anna Kwiecień: budowa CPK to mały „Plan Marshalla” dla Polski

Jego zdaniem "jest jeszcze sporo zasad czasami chaotycznie narzucanych i odwoływanych. Z jednej strony granice są otwarte, ale zawsze musimy sprawdzić gdzie i jakie są warunki, jeżeli chodzi o wjazd do danego kraju. Bardzo popularna będzie Chorwacja, która mocno zaprasza Polaków i gdzie nie ma żadnych obostrzeń. Chorwacja chce przyciągnąć do siebie turystów, którzy niegdyś latali na inne kontynenty". 

Czytaj także:

Wskazał on również na zagrożenia dla polskiej branży transportowej. - W przypadku dużej konkurencji marże nie są zbyt wysokie i niestety nastąpiło zawieszenie i ograniczenie wielu połączeń. Najbliższe kilka tygodni pokaże jak to będzie się rozwijało, jeżeli chodzi o likwidację firm - podkreślił gość Polskiego Radia 24.

W audycji również o znoszeniu obostrzeń transportowych w UE.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadząca: Ewa Wasążnik
Gość: Adrian Furgalski (TOR)
Data emisji: 13.06.2020
Godzina emisji: 11.33

Polskie Radio 24/pkr

Zobacz także

Zobacz także