X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wyłudzili pieniądze z ponad 100 firm. CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 09:10
Działania Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu i funkcjonariuszy CBŚP doprowadziły do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie oszukali ponad 100 firm, podając się za legalnie działające przedsiębiorstwo - poinformowała rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.
Akcja CBŚP
Akcja CBŚPFoto: cbsp.policja.pl

Jak przekazała rzecznik PK, policjanci z Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego trzy osoby i zabezpieczyli dokumentację bankową, sprzęt komputerowy oraz nośniki danych informatycznych.

- W Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy pochodzących z przestępstw oraz oszustw. Dwóch podejrzanych zarzucanych im czynów dopuściło się w warunkach recydywy - podała Ewa Bialik.

ABW zatrzymanie F 1200.jpg
Straż Graniczna zatrzymała obywatela Indii. Stwarzał zagrożenie terrorystyczne

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy rozsyłali do przedsiębiorców, prowadzących działalność gospodarczą, oferty handlowe zawierające propozycje sprzedaży stali zbrojeniowej lub podobnych produktów.

Pranie pieniędzy

- Zanim jednak miało dojść do rzekomej dostawy towaru, firmy były proszone o dokonanie przedpłaty na wskazany rachunek bankowy. Po otrzymaniu przedpłaty, średnio w wysokości około 23 tys. zł lub większej, urywał się wszelki kontakt, a także nie realizowano zamówienia - poinformowała rzecznik CBŚP nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Uzyskane w ten sposób pieniądze członkowie grupy "prali", aby ukryć ich przestępcze pochodzenie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Podpalił się przed Sejmem. Nowe informacje ws. 48-latka

Rzeczniczka CBŚP dodała, że z zebranego materiału wynika, że pokrzywdzonych może być 106 podmiotów z terenu całego kraju, na łączną kwotę ok. 2,5 mln zł.

Areszt tymczasowy dla dwóch aresztowanych

- Według śledczych rachunki bankowe, na które trafiały pieniądze od poszkodowanych firm, były zakładane na osoby fizyczne m.in. będące tzw. słupami. Grupa mogła działać od 2017 roku, a jej członkowie, aby ukryć przestępczą działalność, zmieniali m.in. swoją tożsamość w sieci - wyjaśniła Jurkiewicz.

Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieście podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec dwóch zatrzymanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narazili Skarb Państwa na ogromną stratę. Akcja CBŚP i prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 07:38
Policjanci z CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zatrzymali osiem osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem VAT w obrocie olejem rzepakowym, kawą i artykułami chemicznymi - poinformowała Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Śledcze Policji.
rozwiń zwiń