X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowa lista leków refundowanych. Obejmuje szczepionki przeciw grypie

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 10:45
Na stronach Ministerstwa Zdrowia jest już opublikowana nowa lista leków refundowanych. Znalazły się na niej dwie szczepionki przeciw grypie - poinformował na Twitterze wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: spreewald.picture.de/ Shutterstock

Jak napisał na twitterze minister, dla dzieci od 3 do ukończenia 5 roku refundowana będzie szczepionka donosowa Fluenz Tetra. "Jest to bardziej przyjazna dla dzieci forma podania" - pisze Maciej Miłkowski.

Dla osób starszych niż 75 lat NFZ zrefunduje szczepionkę przeciwko grypie Vaxigrip Tetra. Do tej pory dofinansowanie wynosiło połowę jej kosztów od 65 roku życia. Osoby młodsze będą mogły zaszczepić się bez dodatkowych opłat, jeśli mają choroby współistniejące lub są ciężarnymi. Refundowana będzie szczepionka Influvac Tetra.

1200.jpg
Ministerstwo Zdrowia: ponad 43 tys. osób wyzdrowiało z koronawirusa. Są kolejne zakażenia

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko mówiła w TVP Info, że szczepienia przeciw grypie są szczególnie ważne w czasie epidemii koronawirusa.

Posłuchaj
00:21 Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko o refundacji szczepionki przeciw grypie.mp3 Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko o refundacji szczepionki przeciw grypie (IAR)

 

Leki dla kobiet w ciąży

Dla ubezpieczonych kobiet w ciąży bezpłatne będą także hormony tarczycy, progesteron, insuliny czy heparyny drobnocząsteczkowe. Na wrześniowej liście znajdzie się także nowy lek antypsychotyczny dla pacjentów ze schizofrenią - lurazydon (Latuda). "Charakteryzuje się on korzystnym profilem kardiometabolicznym i nie powoduje wydłużenia odcinka QT oraz nadmiernego przyrostu masy ciała" - napisał wiceminister zdrowia.

Od września na liście znajdzie się też lek na nadciśnienie, do walki z nowotworami u dzieci i rakiem piersi, płuca oraz chłoniakami.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przełom w walce z COVID-19? Osocze krwi pomaga w leczeniu ciężko chorych

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 20:00
- Osocze krwi pobrane od osób, które przeszły COVID-19 i wytworzyły przeciwciała przeciwko koronawirusowi, daje dobre wyniki w leczeniu ciężko chorych na COVID-19 pacjentów - wskazuje wstępna analiza wyników badania prowadzonego wśród ponad 300 osób. Artykuł na ten temat zamieszcza pismo "American Journal of Pathology".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest wstępna umowa KE z firmą farmaceutyczną na zakup szczepionek przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 15:29
- Komisja Europejska osiągnęła porozumienie z firmą farmaceutyczną AstraZeneca w sprawie zakupu potencjalnej szczepionki przeciwko COVID-19. Wstępna umowa zakłada zakup 300 mln dawek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpłatne szczepienia na grypę dla farmaceutów? Znamy decyzję Ministerstwa Zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 16:15
- Z bezpłatnych szczepień na grypę skorzystać będą mogli nie tylko np. medycy z placówek mających kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, ale także farmaceuci i technicy pracujący w aptekach - poinformował w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
rozwiń zwiń