X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Publicysta: otwarcie nowego ruchu Trzaskowskiego ma przykryć problemy w PO

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 09:40
- Rafał Trzaskowski powiedział, że w przeddzień zjazdu PO ogłosi założenia swojego ruchu i projekty ustaw. Nie wierzę w zbiegi okoliczności. To ma przykryć jakieś problemy w Platformie - podkreślił w Polskim Radiu 24 publicysta Paweł Krulikowski. Gośćmi audycji byli także Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska") i Agaton Koziński ("Polska The Times"). 
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
Prezydent Warszawy Rafał TrzaskowskiFoto: PAP/Mateusz Marek

Donald Tusk udzielił "Polityce" wywiadu, w którym mówił m.in. o taktyce, jaką powinno przyjąć PO, żeby wygrać wybory. Jednym z jej elementów jest to, by cechą opozycji była waleczność.

- To Platforma musi codziennie skakać PiS do gardła. Nie bać się twardej konfrontacji. Nie paktować z władzą - stwierdził polityk. W Platformie trwa natomiast walka o przywództwo, a wkrótce ma się odbyć zjazd partii.

pap_20200629_07A (1).jpg
Politolog: Budka jest słabym przewodniczącym, nie potrafi przeciwstawić się dekompozycji PO

Zdaniem Agatona Kozińskiego problemem Platformy nie jest to, kto jest jej przewodniczącym. - Po ewentualnej zmianie lidera partia stanie przed tymi samymi dylematami, przed którymi stoi teraz. To jest kwestia pomysłu na partię, szerzej - na opozycję. Czy w PO dokonać rewolucji, czy ewolucji? - powiedział dziennikarz. 

Czytaj także:

Paweł Krulikowski zwrócił z kolei uwagę na inicjatywę polityczną prezydenta Warszawy. - Rafał Trzaskowski powiedział, że w przeddzień zjazdu Platformy Obywatelskiej ogłosi założenia swojego ruchu, projekty ustaw. To się trochę dziwnie składa. Nie wierzę w zbiegi okoliczności. To ma przykryć jakieś problemy w Platformie - podkreślił publicysta.

Posłuchaj
22:54 PR24_MPLS 2020_08_27-08-35-33.mp3 Publicyści o problemach w PO (Debata poranka)

 

- Rafał Trzaskowski i jego "ruch" będą prowadzili równoległe działania z PO. Trzaskowski będzie cywilnym "świętym" w partii, nie będzie dotknięty nimbem partyjniactwa - dodał Krulikowski.

Tomasz Sakiewicz natomiast zaznaczył, że Rafał Trzaskowski stwierdził, że chce wzorować swój ruch na klubach "Gazety Polskiej".

- To w ciągu ostatnich kilku tygodni druga taka inicjatywa. Konfederacja też robi swoje kluby wzorowane na ruchu klubów "GP". Ale kluby "GP" nigdy nie były tworzone przez polityków - powiedział Sakiewicz.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata poranka"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Agaton Koziński (Polska The Times), Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), Paweł Krulikowski (politolog)

Data emisji: 27.08.2020

Godzina emisji: 8.35

PR24/bartos

Czytaj także

Co dalej z przywództwem w PO? Zalewski: funkcje szefa partii oraz klubu zostaną rozdzielone

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 08:22
- Rozdzielenie funkcji szefa partii i klubu jest naturalnym rozwiązaniem i z całą pewnością będzie miało to miejsce - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej. - Są to bardzo trudne obowiązki i ciężko je łączyć - dodał.
rozwiń zwiń